Akıllı Gündem

Apple:”Amazondaki aksesuarların yüzde 90’ı sahte”

Amerika merkezli teknoloji devi Apple’a göre, Amazon üzerinde satılan Apple marka şarj cihazı ve kabloların yüzde 90’ı sahte.

Apple:”Amazondaki aksesuarların yüzde 90’ı sahte”

Amerika merkezli teknoloji devi Apple, Amazon üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarını uyardı. Apple, Amazon alışveriş sitesi üzerinde orjinal olarak satılan Apple marka şarj cihazı ve kabloların yüzde 90’ının sahte olduğunu belirtti. Teknoloji devi, sahte ürünlerin kaynağı olduğu belirtilen Mobile Star isimli şirkete karşı hukuki bir savaş başlattı.

Satılan sahte ürünleri satın alarak kendi tesislerinde inceleyen Apple, Amazon‘u uyararak bunların kendi orjinal ürünleri olmadığı konusunda bilgi verdi. Bunun üzerine Amazon, kendilerine bu ürünleri tedarik edenin Mobile Star isimli bir şirket olduğunu söyledi. Apple’a göre sahte ürünler kullanıcılar için büyük bir risk taşıyor, çünkü fazla ısınmaktan dolayı alev alma ve patlamaya yol açma ihtimalleri oldukça yüksek.

2013 yılında Apple iPhone 5 sahibi olan 23 yaşındaki bir kadın, telefonuna gelen aramaya cevap verdiği sırada talihsiz bir şekilde hayatını kaybetmişti. Apple ise bu talihsiz olayın sebebi olarak piyasada ucuza satılan sahte şarj cihazlarını göstermişti. Bu olay üzerine bir değişim kampanyası başlatan teknoloji devi, sahte şarj aleti ve kabloları orjinalleriyle değiştirme kararı almıştı. Yeniden böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen Apple, Amazon üzerinden bu ürünleri satın alan kullanıcıların buna benzer tehlikelerle karşılaşabileceğini, bu yüzden dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Eğer siz de orjinal olmayan bir şarj cihazı kullanıyorsanız bu uyarıları dikkate almanızda büyük fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ