Akıllı Gündem

Apple WWDC 2017’de Siri’li hoparlörünü tanıtabilir

Apple, bu yılki geliştiriciler konferansı WWDC 2017’de Siri teknolojisi kullanan hoparlörünü görücüye çıkartabilir.

Apple WWDC 2017’de Siri’li hoparlörünü tanıtabilir

Apple‘ın her yıl Haziran ayında düzenlediği geliştiriciler konferansı için geri sayım sürüyor. Teknoloji devinin etkinliği WWDC 2017, pazartesi günü başlıyor. Etkinlik öncesi de çeşitli sızıntılar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen habere göre Apple, sesli asistan özelliğine sahip bir hoparlörü görücüye çıkarabilir. Apple’ın rakipleri Google ve Amazon, daha önceden buna benzer ürünleri  Google Home, Amazon Echo ve Invoke modellerini tanıtmışlardı. Görünüşe göre Apple, rakiplerinden geri kalmak istemiyor.

Söylenenlere göre cihazın üretimine başlandı bile. Yalnız cihazı bir an önce satın almak isteyenlerin biraz daha sabretmesi gerekecek çünkü yılın daha ilerleyen vakitlerinde piyasaya çıkacak.

Hoparlörün “yapay surround ses teknolojisi” onu rakiplerinden ayırıyor. Doğal olarak, diğer farkları Apple Müzik ve firmanın cihazlarıyla entegre olma gibi Apple hizmetleri olacak.

Firma muhtemelen geliştiricilere üçüncü-parti özellikler eklemeleri için fırsat verecek. Bunu rakipleri de yapıyor. Bu yüzden WWDC, Apple’ın böyle bir cihazı ortaya çıkarması için uygun bir zaman gibi görünüyor. Her ne kadar sene sonuna kadar piyasaya sürülmesi olası görülmese de, WWDC bir geliştirici konferansı ve burada açıklanması doğal olacak.

 

Apple bu iPhone ve MacBook’lara servis desteği vermeyecek

 

Konferansın ilk günü olan Pazartesi için Apple’ın elinde çok şey var gibi görünüyor. iOS, macOS, watchOS ve tvOS için büyük güncellemelerin yanında, firmanın yeni iPad Pro’lar ve yeni MacBook’lar gibi yeni donanımlar da duyurması bekleniyor.

 

Apple iPhone 6s vs Galaxy S8 hız karşılaştırması

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ