Akıllı Gündem

Apple Watch’u burunla kullanmak moda

Apple Watch kullanıcıları arasında yapılan bir anket sonucu, kullanıcıların neredeyse yarısının cihazı burunlarıyla kontrol ettiği ortaya çıktı.

Apple Watch’u burunla kullanmak moda

Dünyanın en büyük sorunlarından biri çözüldü! Elleriniz doluyken Apple Watch’unuz çaldığında ne yapacaksınız Birçok insan için “hands free” bir Bluetooth cihazını kendi telefonlarına bağlamak anlamına gelirken, Apple Watch sahipleri için ise cihazı burunlarıyla kullanmak anlamına geliyor. Kullanıcıların çoğu, bu ileri teknoloji ürünü elleri doluyken burunlarıyla kullanıyorlar. Wristly’nin 1000 kişi üzerinde yaptığı ankete göre kullanıcıların neredeyse yarısı cihazı burunlarıyla kullanıyor. Ayrıca aynı araştırmaya göre soğuk iklimli yerlerde yaşayan insanlar arasında Apple Watch’u burunla kullanmak daha yaygın görünüyor, çünkü birçoğu mont ve eldivenlerden rahat hareket bile edemiyor.

İşte kullanıcılardan gelen farklı kullanım örnekleri:

  • Elinde eldiven varken burunla cihazı kontrol etmek
  • Dışarıda mangal yaparken cihazı yine burunla kontrol etmek
  • Yanakla ekranı kapatmak
  • Yemek yaparken burunla alarmı kapatmak
  • Gelen bir mesaja burunla tıklayarak bakıp vereceğiniz cevabı cihaza söylemek
  • Duşta elleriniz şampuanlıyken gelen bir aramaya burunla cevap vermek

 

Geçtiğimiz Nisan ayında çıkan Apple Watch ile kullanıcılar gelen aramalara ve gelen mesajlara cevap yazabiliyor, fitness aktivitelerini kontrol edip uygulama bildirimlerini bileklerinde görebiliyorlar. Apple’a göre bu cihaz, kullanıcıların acil mesaj ya da aramalara hemen cevap vermelerinde de etkin bir rol oynuyor.

Gülin Yazıcıgil / Akıllıgündem

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ