Akıllı Gündem

Apple Watch”ta Snapchat için video fotoğraf çekme

Apple Watch akıllı saatlerde Snapchat ve Flickr için video fotoğraf çekme işlemi nasıl yapılır

Apple Watch”ta Snapchat için video fotoğraf çekme

iPhone”unuzda daha iyi grup fotoğrafları ya da selfie çekmek için Apple Whatch’un kamerasını uzaktan kumanda gibi kullanabilirsiniz. Peki Snapchat ya da farklı bir uygulama içeren bir video çekmek istersek nasıl olacak? Reddit kullanıcısı JaJaWa; Snapchat, Flickr ve Hyperlapse gibi fotoğraf ve video uygulamaları için Apple Whatch’un dijital başlığını uzaktan kumanda gibi kullanabileceğini keşfetti. iPhone”un volume butonunu kullanarak fotoğraf ve video çekmeye çok benziyor.

    • Apple saatinizi bu uygulamalarda uzaktan kumanda gibi kullanmak için istediğiniz uygulamayı açın ve fotoğraf çekmek için kamera görüntüsüne gelin.

    • Sonra fotoğrafı çekmek için dijital başlığı çevirin ve saatinizdeki Gözat”tan “şimdi çalınıyor” seçeneğini açın.
    • Saatinizdeki “Gözat” seçeneğine gelmek için saatinizin ekranını aşağıdan yukarıya doğru kaydırın ve şimdi çalınıyor seçeneğini bulana kadar da sola/sağa kaydırın.
    • Bu yöntemi Camera+, Hyperlapse from Instagram, Flickr ve Manual uygulamaları için de kullanabilirsiniz.

 

Bizim deneyimlerimize göre bu yöntem Snapseed, Facetune, Diptic Video, Over ve AFilter uygulamalarında işe yaramıyor. Ayrıca bu yöntem kamera uygulamasında da çalışmayacaktır, çünkü zaten bu uygulamanın hali hazırda uzaktan fotoğraf çekme yöntemi bulunuyor. Aynı zamanda Instagram, VSCOcam, PhotoStudio, Facebook, CamRub gibi uygulamalar ve iPhone volume butonunu kullanmayan uygulamalar da bu yöntemi kabul etmeyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ