Akıllı Gündem

Apple Watch’ta istenmeyen bildirimler nasıl engellenir

Apple Watch’unuzda istenmeyen bildirimleri nasıl kapatırsınız? Apple Watch akıllı saatlerde istenmeyen bildirimleri kapatma, engelleme.

Apple Watch’ta istenmeyen bildirimler nasıl engellenir

Sesli alarmları ve net titreşimleriyle Apple Watch’da herhangi bir bildirimi göz ardı etmeniz pek mümkün değil. Ama tabi her bildirimi de görmek zorunda değilsiniz, gün içinde arka arkaya bildirim sesleri sizi usandırabilir. Örneğin Instagram’da bazı zamanlar durmadan anlık bildirimler almak zorunda kalabilirsiniz. Neyseki bu istenmeyen bildirimleri kapatmak için hali hazırda iki yolunuz var. Bunun yanısıra “Tüm Bildirimleri Kapat” seçeneğini kullanarak da hızlı bir şekilde istediğinizi yapabilirsiniz.

 

 

Stok uygulamaları için bildirimleri kapatma

İstemediğiniz sürece bildirimleri tamamen kapatmanıza gerek yok. Zira iPhone’unuzda bulunan Apple Watch uygulaması sayesinde istediğiniz uygulamaları teker teker kapatabilirisiniz. iPhone’unuza gelin, Apple Watch uygulamasını açın ve Bildirimler seçeneğine tıklayın  Bir stok uygulaması seçin, Kişiselleştirme özellğine gelin ve alarmlarınızı isteğinize göre kişiselleştirin. Alarmların yanısıra sesleri ve titreşimleri de kapatabilirsiniz.

Üçüncü parti uygulamalarının bildirimlerini kapatma

\r\nApple Watch’unuzdaki üçüncü parti uygulamalarının bildirimleri için Bildirimleri tıklayın, sayfayı aşağı kaydırın ve iPhone alarmlarını transfer et seçeneğine gelin. Uygulamayı kapatın.

Rahatsız Etme & Sessiz seçeneklerini kullanma

iPhone’unuzda olduğu gibi, saatinizi Rahatsız etme moduna getirirseniz tüm bildirimleri otomatik olarak kapatılacaktır. Sadece iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasına gelip iPhone’u yansıt seçeneğini kapattığınızdan emin olun. Böylelikle iPhone’unuzda alarmları görmeye devam edebileceksiniz.

Ya da Zil ve Alarm Seslerini kapatıp, titreşimleri almaya devam edebilirsiniz. Apple Watch’unuzun ana ekranındaki Ayarlar sekmesinde tüm bu seçenekleri görebilirsiniz. Rahatsız edici bildirimleri kapatarak aynı zamanda saatinizin pil ömrünü de uzatmış olacaksınız. Dolayısıyla sesinden rahatsız olduğunuz bildirimleri kapatın ve saatinizin pil ömründen kazanmış olun. Hatta sizi tamamiyla rahatsız eden uygulamalar varsa sadece bildirimleri kapatmayın, uygulamayı da silin.

Kamile Sena İncedere / akilligundem.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ