Akıllı Gündem

Apple Watch’la iPhone”dan fotoğraf nasıl çekilir

Apple Watch”unuzu kullanarak iPhone üzerinden nasıl fotoğraf çekebilirsiniz? Apple Wacth ile iPhone kamerası nasıl kapatılır?

Apple Watch’la iPhone”dan fotoğraf nasıl çekilir

Bildiğimiz gibi iPhone kamerasında gömülü olan bir zamanlayıcı özelliği var. Eğer etrafınızda fotoğrafınızı çekecek biri yoksa ya da toplu halde fotoğraf çekiliyorsanız ve bu fotoğrafta siz de yer almak istiyorsanız bu özellik işinize yarayabilir. Ancak maalesef zamanlayıcı her zaman kusursuz şekilde çalışmayabiliyor. Çünkü bu özelliği kullanınca kameranın nereye odaklandığı ve çerçeveyi nasıl doldurduğuna müdahale edemiyorsunuz. Apple Watch işte tam da bu noktada yardıma koşuyor.

Apple Watch ile nasıl fotoğraf çekersiniz?

iPhone’dan kameranızı açıp saatinizin arayüzüne tıklayıp fotoğraf çekebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ana ekranınızdan kamera simgesine tıklamak. Böylelikle iPhone’unuz neyi çekiyor bunu da görebilirsiniz.

 

Uzaktan fotoğraf çekmek için kapatma butonuna basın. Daha da iyisi, saatinize size fotoğrafı çekmek için yeteri kadar süre bırakan kısa bir zamanlayıcı kurabilirsiniz. Tabi arkadaşlarınızla çekileceğiniz grup fotoğrafında saatinize bakarken çekilmek istemezseniz!

Kamile Sena İncedere / akilligundem.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ