Akıllı Gündem

Apple Watch’a Vulkan selamı emojisi nasıl eklenir? Nasıl gönderilir?

”’Vulkan Selamı” emojisi Apple Watch’da nasıl kullanılır

Apple Watch’a Vulkan selamı emojisi nasıl eklenir? Nasıl gönderilir?

iOS 8.3’e yeni bazı emojiler eklendiyse de bazı insan tarafından çalışmadığı ya da istenilenin tam tersini yaptığı için eleştiriliyordu. Ancak yine de çoğu insan tarafından kabul gördü. Henüz kullanıma sunulmayan ancak bizce en önemli emoji ise Vulkan selamı.

 

iOS emoji ailesinde yeni olması bir yana, bu emojinin önemi Star Trek’in Spock isimli ikonik kahramanını canlandıran Leonard Nimoy’u anmasında yatıyor. iPhone’da bu selamı yollamak oldukça basit, Apple Watch’da da o kadar basit olmasa bile biraz uğraş gerektiriyor. İşte yolu:

1.    Adım: iPhone’unuzda kurduğunuza emin olun

Eğer iPhone’unuzda henüz Spock emojisi yoksa, şuradan indirebilirsiniz: out Vulcan salute guide

Not: Spock emojisi sadece iOS 8.3 kullanıyorsanız çıkacaktır.  Eğer daha eski bir versiyon kullanıyorsanız emojide daha başka bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde saatinizde de başka türlü çıkacaktır maalesef.

2.    Adım: Apple Watch’unuzda “Custom Reply” özelliğini kurun

Apple Watch’unuz iPhone’unuzun temel özelliklerini yansıttığından ve dolayısıyla Vulkan selamını içerdiğinden, doğruca Apple Watch uygulamasına gelin, Mesajlar -> Default Replies (geçerli cevaplar) seçeneğine tıklayın.

Yeni bir geçerli cevap yaratın  (ayrıntılı yönlendirmelere şuradan ulaşabilirsiniz: detailed instructions available here) ve iPhone’unuzdaki Vulkan selamı emojisi için yarattığınız kısayolu girin. Ya da emojiyi kopyala yapıştır de yapabilirsiniz.

3.    Adım: “Live Long & Prosper”

Şimdi Apple Watch’unuzda “Cevapla” seçeneğine geldiğinizde emojinin alien’a benzeyen bir hal aldığını göreceksiniz. Ancak bunu önemsemeyin, emojiyi yollamaya devam edin.

Apple Watch’unuzda emoji direkt olarak çıkmayabilir, ancak iPad/iPhone ya da iPod’larında iOS 8.3 kullananlar emojiyi Vulkan selamı olarak görecektir.

 

Kamile Sena İncedere / akilligundem.com

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ