Akıllı Gündem

Apple Watch ile iPhone’u gizli kameraya çevirebilirsiniz

Apple Watch ile iPhone”u casus kameraya çevirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte yöntemi… 

Apple Watch ile iPhone’u gizli kameraya çevirebilirsiniz

Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, James Bond vari bir casus olmaya yakınsınız demektir. İnsanlar arasında bileğinize doğru konuşmak çok gösterişli kaçabilir, ancak zaten bu durumlarda birer 007 James Bond”a dönüşüyorsunuz! Maalesef saati yansıtabileceğiniz bir olanak bulunmuyor, ancak çok değerli bilgilere ulaşabilmek için saatinizin uzaktan kapatma özelliğini aktive ederek onu arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirmek için adeta bir casus kamerası gibi kullanabilirsiniz.

1. Adım: Telefonunuzu dikkatlice kurun

Saatiniz, iPhone”unuzun kamerası için ikinci bir ekran işlevi görür, bu yüzden telefonunuzu kimsenin göremeyeceği bir yere koyun. Kimsenin kaydınızı engellemeyeceğinden emin olun. iPhone”unuzu çok iyi saklamalısınız, casusluk yaptığınız anları mahvetmek istemezsiniz sanıyoruz.

2. Adım: Saatinizin kamerasını açın

iPhone”unuzdan Apple saatinize görüntüyü geçirmeye başlamak için, saatinizin üstündeki kamera uygulamasına gelin. Bu adım iPhone”unuzdaki kamera uygulamasını otomatik olarak başlatacaktır. iPhone”unuzun ekranı kapalı bile olsa saatinizde videoyu izleyebilirsiniz.

3. Adım: Şimdi gözlem zamanı 

Maalesef bu esnada video kaydedemezsiniz ya da neler olup bittiğini dinleyemezsiniz. Ama kanıt için, bir arkadaşınızın pastanın kenarından parmağıyla bir parça almasını fotoğraflayabilirsiniz. Saatinizdeki Bluetooth teknolojisi, size 300 adımlık geniş bir alan sağlayarak sizin rahat hareket etmenize izin veriyor.

 

Kamile Sena İncedere / akilligundem.com

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ