Akıllı Gündem

Apple sürücüsüz otomobilini kullanmaya başladı

Apple hakkındaki son iddiaya göre teknoloji devi sürücüsüz otomobil çalışmalarında önemli bir aşamaya geldi. Apple, sürücüsüz otomobili kullanmaya başlarken, aracın yana doğru hareket etmesini sağlayacak yeni bir lastik tasarımı geliştirdi.

Apple sürücüsüz otomobilini kullanmaya başladı

Apple, sürücüsüz otomobil geliştirmeye büyük önem veriyor. Bu önemi şirketin en tepesindeki isim Tim Cook, “Sürücüsüz otomobil teknolojisi çok heyecan verici. Şirket bu teknolojiyi geliştirmeye odaklandı ve büyük yatırımlar yapıyor” sözleriyle vurgulamıştı. The New York Times’ın paylaştığı habere göre şirket bu konuda önemli bir aşamaya geldi.

Gazete, Apple’ın kendi tesisleri içerisinde ulaşımı sürücüsüz servis araçlarla test etmeye başladığını yazdı. Habere göre, tüm yeni Apple ürünlerinin geliştirileceği Apple Park ile Apple’ın mevcut merkezi arasındaki ulaşım sürücüsüz servis araçlarıyla gerçekleşecek. Palo Alto ve Infinite Loop’un baş harflerinden oluşan PAIL kod adıyla anılan sürücüsüz aracın farklı bir şirketin ürettiği bir araç olacağı belirtiliyor. Apple’ın kendi geliştirdiği sürücüsüzü otomobil teknolojisini bu araçta test edeceği dile getiriliyor. Apple’ın bununla birlikte sürücüsüz otomobilde kullanılmak üzere otomobillerin yana doğru hareket etmesini de sağlayan küre şeklinde lastikler de geliştirdiği ifade ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ