Akıllı Gündem

Apple, iOS 11 ile birlikte gizliliği güçlendiriyor

Teknoloji devi Apple’ın iOS 11’de üstüne düştüğü konulardan biri de gizlilik oldu. İşte yeni sürüm ile birlikte gelen gizliliği güçlendiren yenilikler.

Apple, iOS 11 ile birlikte gizliliği güçlendiriyor

Teknoloji devi Apple, mobil işletim sisteminin en yeni sürümü iOS 11 ile gizliliğinizi korumak için büyük bir adım atıyor.

Başlamadan önce iOS 11’in getirdiği diğer yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak, ayarlar–>gizlilik–>konum servisleri bölümünden konumunuza sürekli ulaşan uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

Daha önce bazı uygulamalar kullanıcıya sadece “her zaman” ve “asla” olmak üzere iki seçenek sunuyordu. Bu da uygulamayı kullanmasanız bile konumunuza ulaşabilmesi anlamına geliyordu. Artık iOS 11 ile gelen yeniliklerden biri olan “uygulamayı kullanırken” seçeneği ile sadece uygulamayı kullandığınız sırada erişime izin verebilirsiniz.

Ayrıca yeni iOS sürümü artık hangi uygulamanın konumunuzu kullandığını da ekranın üst kısmında gösterecek. Bu da hangi oyun ve uygulamanın sizi gözetlediğini görmenize imkan sağlayacak.

 

 

 

 

 

Tüm uygulamaların konumunuza erişimini tamamen engellemek yerine artık Apple’ın sizi bu konuda bilgilendirecek olması oldukça güzel bir yenilik olsa gerek.

Apple aynı zamanda Safari’yi de daha güvenli hale getiriyor. Uygulamaya eklenen “prevent cross-site-tracking” seçeneği ile reklamların sizi bir siteden diğerine izlemesini engellenebilecek.

iOS 11 sürümünün son kullanıcıya bu sonbaharda ulaşması bekleniyor. Yeni sürümün getirdiği yenilikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ