Akıllı Gündem

Apple iOS 10 kullanımı %87’ye ulaştı

Apple destek sayfasında paylaşılan verilere göre 28 Temmuz’dan itibaren dünya genelindeki iOS cihazlar arasında iOS 10 kullanımının %87’ye ulaştığı belirtildi. Dİğer detaylar haberimizin devamında…

Apple iOS 10 kullanımı %87’ye ulaştı

Apple destek sayfasında paylaşılan grafiğe göre, 28 Temmuz tarihi itibariyle dünya çapında iOS kullanıcılarının %87‘si işletim sisteminin son resmi sürümü olan iOS 10‘u kullanıyor.

Paylaşılan diğer verilere göre ise iOS kullanıcılarının %10‘u hala bir önceki sürüm olan iOS 9‘u kullanırken, %3‘ü ise daha eski sürümleri kullanmakla yetiniyor.

iOS’un ezeli rakibi Android tarafında ise durum biraz daha farklı. Android’in Temmuz verilerinde Android 7.0 Nougat işletim sistemi kullanımı artmaya başladığı gözlense de, Marsmallow kullanımı hala birinciliğini koruyor.

Rakamsal olarak konuşmak gerekirse, Android’in Temmuz ayı verilerine göre işletim sisteminin son sürümü olan Nougat kullanımı %11.5 olarak gözlendi. Bir önceki sürüm olan Marsmallow ise %31.8 ile üst tarafta yer aldı.

Android ve iOS yarışında iki tarafında kalite ve performans açısından üstün oldukları alanlar var. Ancak güncellik bakımından Apple’ın önde olduğu sonuçlardan rahatlıkla görülebiliyor. Tabii ki bunun Android işletim sistemini kullanan pek çok farklı üreticinin bulunmasıyla büyük oranda ilgisi var. Ancak yine de son sürümün bu kadar az oranda kullanılması oldukça üzücü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ