Akıllı Gündem

Apple için şok iddia! Duraklıyor…

Barclays analisti Mark Moskowitz yayınladığı Apple raporunda, teknoloji devinde işlerin iyi gitmediğini belirtti. Analistler, teknoloji devindeki sorunun “iPhone yorgunluğu” olduğunu belirtti.

Apple için şok iddia! Duraklıyor…

Teknoloji devi Apple‘da yeni zafiyet “iPhone yorgunluğu”. Apple’ı dünyanın bir numarası yapan iPhone’lar teknoloji devini geriye düşürebilir. Analisteler, Apple hakkında yaptıkları değerlendirmelerde bu soruna dikkat çekiyorlar. En son analiz raporunu yayınlayan Barclays analisti Mark Moskowitz‘de bu soruna dikkat çekti.

Apple’ı yakından takip eden Moskowitz, kullanıcıların iPhone 7’den ziyade, iki sene öncesinin Plus modelini tercih ettiklerini söyledi. Bugünkü telefonların “bozulana dek yeterli olduğunu” belirten Moskowitz, kullanıcıların çoğunun küçük geliştirmeler sunan pahalı telefonlara ödeme yapmak istemediğini söyledi. Akıllı telefon piyasası aslında birkaç senedir doygunluğa ulaşmış durumda. Apple’ın global çaptaki satışlarındaki artış ise Çin ve Hindistan gibi büyümekte olan pazarlardan gelmişti. Tabi firmanın 4 inç’lik ekran bariyerini aşarak, daha büyük iPhone’lar sunması da geriye düşmesine engel oldu.

Ancak analistler iPhone’un geçen sene “iPhone yorgunluğu” adında yeni bir zafiyete tutulduğu tespitinde bulundular. Apple’ın yıllardır sadece küçük geliştirmeler sunması sonucunda doğan bu olgu, analistlere göre firmanın hisselerinin değer kaybetmesinin sebebiydi. Tabi iPhone satışlarının durgunlaşmasında “yorgunluk” dışında daha belirgin etmenler de rol oynadı, kulaklık girişinin kaldırılması gibi.

Kullanıcılar, telefonların sundukları konusunda artık eskisinden daha bilinçliler ve iPhone 8’in getireceği süslü küçük yeniliklerle tatmin olmayabilirler. Zaten Apple bu yüzden sanal gerçekliği (VR) dikkate alıyor ve son dönemde odağını içerik üretimine doğru taşıyor. Kısacası sadece donanım ile herkesi etkileme dönemi geride kalmış gibi görünüyor.

Trump sonrası iPhone’un Çin’de sürdürdüğü hüküm bitiyor

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ