Akıllı Gündem

Apple giyilebilir teknoloji pazarında Samsung’u solladı

Teknoloji devi Apple, sonradan adım attığı giyilebilir teknoloji pazarında liderliği ele geçirdi. Apple Watch akıllı saat satışlarıyla rakibi Samsung’u geride bırakmayı başardı.

Apple giyilebilir teknoloji pazarında Samsung’u solladı

Teknolojinin iki devi Apple ile Samsung arasındaki rekabet her alanda kendini hissettiriyor. Akıllı telefonda kıyasıya rekabet eden iki şirket, geçtiğimiz yıllarda giyilebilir teknoloji alanında da mücadeleye girdi. İlk olarak Samsung’un adım attığı sektöre, Apple’da akıllı saati Apple Watch ile dahil olmuştu. Son açıklanan rakamlara göre Apple, rakibinden daha sonra dahil olduğu sektörde liderliği ele geçirdi. Bugün açıklanan rakamlar ile Apple, giyilebilir teknoloji pazarındaki iddiasını devam ettirdi!

Apple, Samsung’u geride bıraktı!
Açıklanan rakamlara göre Samsung’un akıllı saati Gear S3’ü Ocak- Mart ayındaki satışların yüzde 12.8’inin kapsadığını görmekteyiz. Giyilebilir teknolojiler üzerine ciddi yatırımları ile ön plana çıkan teknoloji devinin Fitbit’i ise pazar payının yüzde 12.2’sini kapsamakta.

Apple’ın ise giyilebilir teknolojiler pazarında büyük bir payı bulunuyor. Neredeyse pazar payının yarısından fazlasını kapsayan teknoloji devi, akıllı saati Apple Watch sayesinde yüzde 53’lük paya sahip.

Her geçen gün gelişen akıllı saat sektöründe, yeni ürünlerinde boy göstermesi ile bu rakamlarda büyük değişiklikler meydana gelecektir. Ancak şöyle bir baktığımız da ise Apple’ın en üst sırayı uzun bir süre sırtlayacağını görmekteyiz.

Apple’ı hemen arkasında takip eden Samsung’u, bir diğer teknoloji devinin akıllı saati olan Xiaomi Mi Band 2 ise akıllı saat pazarındaki yüzde 12’lik payı ile takip ediyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ