Akıllı Gündem

Apple, 32 bit Mac uygulamalarına 2018’de son verecek

iOS 11 ile birlikte 32 bit uygulamalara elveda diyen Apple, 2018 yılından itibaren aynı uygulamayı macOS işletim sistemi için de getirecek. İşte detaylar…

Apple, 32 bit Mac uygulamalarına 2018’de son verecek

Amerika merkezli teknoloji devi, yeni duyurduğu iOS 11 ile birlikte bu platformdaki 32 bit uygulamalara son noktayı koymuştu. Son çıkan haberlere göre, macOS işletim sisteminde de aynı aynı değişikliği yapmayı planlıyor.

Worldwide Developers Conference 2017‘de macOS High Sierra işletim sistemini tanıtan Apple, bunun 32 bit uygulamaları destekleyen son güncelleme olduğunun da altını çizdi.

2018’de 32 bit uygulamaların miadı doluyor

Ocak 2018’den itibaren, Mac App Store’a yüklenen tüm yeni uygulamalar 64 bit olmak zorunda. Şubat 2018’den itibaren yapılacak olan güncellemeler de aynı uygulamanın içerisine dahil edilecek. High Sierra’dan sonra gelecek macOS versiyonuyla birlikte Apple, geliştiricileri 32 bit uygulamalar konusunda kesin bir dille uyaracak. Ardından koşullara uygun olmayanları App Store’dan çıkaracak.

iOS 11’in gelmesiyle birlikte App Store’da 32 bit uygulamaları ne yayınlanabiliyor ne de indirilebiliyor. Desteklenmeyen bir 32 bit uygulamayı açmaya kalktığınızda iOS 11’de çalışması için güncellenmesi gerektiğine dair bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

32 bit uygulamalar iOS 11 ile kaldırılmadan evvel Apple hem kullanıcılara hem de geliştiricilere çeşitli uyarılarda bulunuyor. Şirketin belirttiğine göre macOS işletim sisteminde de aynı yöntem izlenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ