Akıllı Gündem

Apple 200 milyon iPhone 8 satmayı hedefliyor

Apple, bu sene duyuracağı yeni iPhone modelinden kaç adet satmayı planlıyor? Son gelen haberlere göre teknoloji devi, iPhone 8 için hayli yüksek bekleniye sahip.

Apple 200 milyon iPhone 8 satmayı hedefliyor

Apple, dünyanın bir numaralı şirketi ve markası olmayı hiç şüphesiz iPhone’a borçlu. Her yıl gerçekleşen milyonlarca iPhone satışı şirketin kasasını doldururken, marka değerini de yukarılara taşıyor. İlk iPhone’un çıkışından günümüze kadar tam 10 yıl geçti. Apple’da iPhone’un 10. yılına özel bir model ile bu yıl tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi, iPhone 8 veya yeni premium iPhone modelinde büyük tasarım değişikliğine gidecek. Bu konudaki haberleri sık sık sizlerle paylaşıyoruz. Apple, çok önem verdiği yeni iPhone modelinin satışlarından da çok umutlu. Son gelen haberlere göre, şirket 200 milyon adet civarında iPhone satmayı hedefliyor. Peki Apple’ın bu hedefi ne kadar gerçekçi?

Yeni iPhone’da kullanılacak A11 işlemcileri, NXP ve Qualcomm’un desteğiyle TSMC tarafından üretiliyor. Çin’deki işlemci üreticileri Apple’ın yeni iPhone modeli için 230 milyon ünite çip üretmeyi planladığını belirttiler. Çinli kaynaklar bu siparişin verildiğine ve bu durumun satış beklentileriyle de doğru orantılı olduğuna dikkat çekiyor. Ancak burada üretim aşamasındaki kayıplar, fireler ve satış sonrası yedek parça gibi eksilmeler bu adeti aşağıya çekecektir.

Peki Apple, geçtiğimiz sene kaç adet iPhone satmıştı? Apple, 31 Aralık’ta sona eren ilk çeyrek sonuçlarına göre geçen yıl 78,3 milyon adet satışı gerçekleştirdi. Geçen yılki iPhone satışları karşılaştırıldığında, Apple’ın beklentisinin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor.

 

iPhone’da kredi kartı bilgilerini çalan bu mesaja dikkat!

 

https://www.akilligundem.com/applein-iphone-8de-planladigi-8-degisiklik/

 

Apple 3 yeni iPhone modeli tanıtabilir

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ