Akıllı Gündem

Apple 10,5 inç’lik yeni iPad Pro’yu tanıttı

Apple, 10.5 inçlik Retina ekran ve dar çerçeveye sahip yeni iPad Pro modelini tanıttı. İşte yeni iPad Pro’nun özellikleri…

Apple 10,5 inç’lik yeni iPad Pro’yu tanıttı

Apple, WWDC 2017 geliştiriciler konferansında yeni iPad Pro modelini tanıttı. Etkinlikte 9,7 inç’lik iPad’i artık üretmeyeceğini duyuran Apple, yeni 10,5 inç’lik iPad Pro ile sürpriz yaptı. İnce çerçevesi ve retine ekranı ile dikkat çeken yeni iPad Pro, A10X işlemcisi ve 12 çekirdekli GPU’su ile yüzde 30 daha fazla hız sunuyor.

Tasarım olarak daha ince bir çerçeve büyük bir ekrana sahip iPad Pro’yu dikey modda tek elinizle kavramanız artık imkansız hale geldi. Yeni iPad Pro’da en dikkat çekici özelliklerden birisi de 120Hz tazeleme oranına sahip retina ekranı. Apple’a göre yeni iPad, özellikle kalem kullanırken normal bir bilgisayar gibi davranıyor. Apple, tanıtımında yüksek detaylı sanatsal çizimlerin daha önceki iPad’lerde mümkün olmadığını ancak 120Hz tazeleme oranı sayesinde bunun mümkün olduğunu ve animasyonların artık çok akıcı olduğunu iddia etti.

Eski iPad’ler ve laptop’ların birçoğu, 60Hz tazeleme hızına sahipler. 120Hz, oyunlarda saniyede 120 kare görebileceğiniz anlamına geliyor. Apple Pencil kullandığınızda ise daha ekrandan daha hızlı tepki alıyorsunuz.

iPad’in ekranı ve işlem gücünün yanında kamerasında da geliştirmeler var. Firma, tabletin tek şarjla 10 saat kullanılabildiğini söylüyor.

Yeni iPad Pro bu haftadan itibaren ön siparişe sunulacak ve önümüzdeki hafta sevk edilmeye başlanacak.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ