Akıllı Gündem

Apple 1 milyar dolar harcayarak Hollywood devlerine rakip olacak

Apple, dünyanın önde gelen bir TV platformu olmaya yönelik önemli bir adım atıyor. Şirket, kendi TV şovları ve filmlerini üretmek için 1 milyar dolar harcayacak.

Apple 1 milyar dolar harcayarak Hollywood devlerine rakip olacak

Apple, dijital TV sektörü için kesenin ağzını açtı. Şirket, orijinal TV şovlarına ve filmlere 1 milyar dolar harcayarak Hollywood’da önemli bir oyuncu olacak. The Wall Street Journal’ın yeni bir raporuna göre Apple, TV ve film işlerini yürütmek için Haziran ayında televizyon dünyasından iki önemli ismi transfer ettikten sonra orijinal içerik üretmek için gelecek yıl 1 milyar dolar harcamaya hazırlanıyor.

Bu, Apple’ı Hollywood’da gerçek bir oyuncu yapar. Netflix ve Amazon’un da büyük bütçelerle TV içeriği işine girmesinden sonra sektörde beklenen bir gelişmeydi. Teknoloji devi, Apple TV ve iTunes için kendi içeriklerini geliştirmeyi uzun bir zamandır planlıyordu. Bu planını gerçekleştirmek için harcayacağı 1 milyar dolar şirketin bütçesi için çok küçük bir rakam.

Apple’ın bu iş için ayırdığı bütçe, Game Of Thrones’un yapımcısı HBO’nun toplam bütçesinin yaklaşık yarısı kadardır (2016’da yaklaşık 2 milyar dolar ve bu yıl birkaç milyar dolar “). Bu yılın başlarında, JPMorgan, Amazon’ın 2017’de video, içerik işine 4.5 milyar dolar harcayacağını tahmin etti . Netflix içerik şefi Ted Sarandos geçtiğimiz günlerde Netflix’in gelecek yıl içeriğe yaklaşık 7 milyar dolar harcayacağını söyledi . Dergiye göre, Apple’ın harcamayı planladığı 1 milyar dolar ile “10’a yakın televizyon şovu “na hazırlanabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ