Akıllı Gündem

AÖL Sınav giriş yerleri açıklandı mı? MEB sınav takvimi.

AÖL sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 8-9 Aralık tarihlerinde sınava girecek olan yüzbinlerce kişi bu sorunun cevabını arıyor. Peki, AÖL sınav giriş yerleri bugün açıklanacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınav takvimi 2019, bakanlık tarafından yayınlandı, MEB AÖL, LGS, Ehliyet sınav tarihleri kurum tarafından açıklandı. Sınavlar hangi tarihlerde yapılacak.

AÖL Sınav giriş yerleri açıklandı mı? MEB sınav takvimi.

2018-2019- Egitim Öğretim yılında sınava girecek öğrenciler AÖL sınavı giriş yeri aramasını yapıyor. AÖL sınav giriş yerleri için geri sayım sürüyor. Sınava girecek olan yüzbinlerce kişi açıklama yapıyor. Peki, AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL sınav giriş yerleri ve AÖL sınavı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL sınav giriş yerleri bugün açıklanabilir. Haftasonu gerçekleşecek AÖL sınavı için adayların yoğun şekilde aramaları sürüyor.AÖL sınavına girecek adayların dikkat etmesi gerekenlerin başında sınav evrakları yer alıyor. AÖL sınav yeri belli olduktan sonra adayların, sınava girerken AÖL kimlik kartı, AÖL, sınav giriş belgesi, fotoğraflı nüfus cüzdanını yanlarında bulundurması gerekiyor.

AÖL’DEN MEZUNİYET İÇİN KAÇ KREDİ GEREKİYOR?

AÖL sınavlarını tamamlayan öğrenciler 192 krediye ulaştıklarında mezun olabiliyorlar. 192 kredinin altındaki öğrenciler ise mezun olamıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019 yılında yapacağı sınavlara dair tarihler netleşti. Açık Öğretim Lisesi, Liseye Giriş Sınavları, ehliyet sınavları tarihleri kurumun resmi web sitesinde yayınladı. Hangi sınavlar ne zaman yapılacak?

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- II. Dönem Sınavı 2018-2019 AÖO- AÖL- AÖIHL- MAÖL / 2 sınavları, 6 Nisan 2019 ve 7 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak.

Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınav (8. sınıflar) LGS sınavı, 1 Haziran 2019 yılında yapılacak.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10,11. sınıflar ve hazırlık sınıfı), 2 Haziran 2019 yılında yapılacak.

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- III. Dönem Sınavı 2018-2019 AÖO- AÖL- AÖIHL- MAÖL / 3 sınavı, 6 Temmuz 2019 ve 7 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak.

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı 2019-2020 AÖO- AÖL- AÖIHL- MAÖL / 1 sınavı, 7 Aralık 2019 ve 8 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak.

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı 2019/MTSK e-Sınavı (ehliyet sınavı), 81 ilde açılan e-sınav salonlarında haftanın 7 (yedi) günü randevulu sistemle gerçekleştirilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ