Akıllı Gündem

Antalya’ya Gelen Ziyaretçi Sayısı % 46,6 Artarak 500 Bini Geçti

Antalya’ya Gelen Ziyaretçi Sayısı % 46,6 Artarak 500 Bini Geçti

Yılın 3 aylık döneminde Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı % 46,6 artarak 500 bini geçti.

Ocak-mart döneminde, Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı % 56,4 artarak 430 bine, yurtdışı ikameli vatandaş sayısı da % 6 yükselerek 71 bine yaklaştı.

Yabancı ziyaretçiler içinde ilk sırayı Almanya aldı. Yüzde 77 gelişen Almanya’dan 164 bin, % 55 artan Rusya’dan 82 bin dolayında Antalya’yı ziyaret etti.

Ukrayna, Norveç, Kazakistan, Belarus ve ABD gibi sınırlı sayıda azalanların yanında, tüm pazarların büyüme kaydeden ilde, en ciddi yükselişi % 837 ile Polonya gösterdi.

Öte yandan, İngiltere, İsrail, Belçika, İsviçre gibi pazarlar % 50’den fazla yükseliş gösterdi. İran, Hollanda gibi pazarlarda da gelişme % 10’dan fazla oldu.

Son yıllarda gerileyen İskandinavya pazarları; Norveç haricinde gelişme kaydederken, bölgeden gelenlerin sayısı % 18 artarak 20 bini aştı.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ