Akıllı Gündem

Anneliğe İlk Adım

Anneliğe İlk Adım

Hazırlık ve beklemeyle geçen onca haftadan sonra size sonsuz bağımlı olacak küçük insana sahip olmanın mutluluğu, endişesi, telaşı tüm hayatınızı sarmış olacak.

İlk haftalar tam bir karmaşa içinde geçebilir. Yaşamınıza giren bu yeni insanın size ne denli heyecanlı ve farklı deneyimler kazandıracağını önceden tahmin etmeniz mümkün değil. Onunla öğreneceğiniz öyle çok şey varki; nasıl kucağa alınacak, tutulacak, beslenecek, temizlenecek, neler giydirilecek…

Bebeğinizle başlayan yeni yaşam düzeni sizde şaşırtıcı duygular yaratacaktır. Onun çok narin oluşu, her şeye için size gereksinim duyması sizde güçlü heyecanlar oluşturur. Bu nedenle fazlası ile duygusal olabilir, nedensiz ağlama krizlerine tutulabilirsiniz. Duygularınızla savaşmadan kendinizi tamamen yeni yaşantınıza vermeniz bu yeni dönemi çok daha kolay geçirmenizi sağlayacaktır.

Anneliğe İlk Adım

İlk haftalar tıpkı anne karnında olduğu gibi kıvrılarak yatar. Ellerini sıkıca yumar. Yatarken başının bir yana devrilmesini henüz engelleyemez. Tüm yeni doğan bebeklerde olduğu gibi doğum kilosundan 150-200 gr kadar yitirmiştir. On gün için doğum kilosuna yeniden ulaşması beklenir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ