Akıllı Gündem

Ankaralı Yasemin Gardırop Savaşları’na dahil oldu!

Gardırop Savaşları’ndan bir bomba haber daha geldi. Yarışma programında önümüzdeki haftalarda yarışmacı olarak Ankaralı Yasemin’i de izleyeceğiz.

Ankaralı Yasemin Gardırop Savaşları’na dahil oldu!

Milli atlet Nagihan Karadere’nin ardından Gardırop Savaşları‘ndan bir bomba haber daha geldi. Gardırop Savaşları’nda önümüzde ki haftalarda izleyeceğimiz yeni bölümlerde, müzik dünyasında yer alan ve “Çokta Deli Oynuyon” şarkısı ile gündemde olan Ankaralı Yasemin’i de izleyeceğiz.

Ankaralı Yasemin’in yarışmaya dahil olduğu tanıtım yayınlandı. FOX TV’de ekrana gelen, tarzların yarıştığı programa Ankaralı Yasemin, “Bu güne kadar herkes dansımı ve şarkılarımı konuşuyordu. Bundan sonra tarzımı konuşacak” diyerek iddialı bir yarışmacı olacağını gösteriyor.

Ankaralı Yasemin kim?

17 yaşındayken müzik kariyerine başlamak için Ankaralı Turgut’tan yardım istemeye karar verdi. Tutku Müziği arayarak derdini anlattı, Ankaralı Turgut’un prodüktörü ile görüştü. 1997 yılında Bende İsterem albümü için stüdyoya girer, Ankaralı Turgut albümün yönetmenliğini üstlenmiş ek olarak albümde saz çalmış, 2 şarkıda düet yapmıştır. 1 yıl geçmeden firma olan anlaşmazlıklar yüzünden Emir Müziğe geçmiş, Sarışın Bomba, Hop Dedik Abi ve Cepten Ara Beni albümlerini yapmıştır. 1998 yılında yaptığı Hop Dedik Abi 280 bin satmış, sanatçı yükselişe geçmiştir. Çalıştığı firmayla bir kez daha sorun yaşayan Yasemin menajeri Kenan Kaya ile ortak karar alarak artık albümleri kendi imkanlarıyla yapacaktır. İkilinin prodüktörlüğünde 2000 yılında Anlayalım Abi albümünü çıkarır. Menajeri Kenan Kaya’nın askere gidişi ve paralelinde gerçekleşen aksilikler Yasemin’i eski firmasına yönlendirir. Emir Müzik etiketiyle Tantana Yapma adlı albümü çıkarır. Uzun süre müzikten uzak kalmasının ardından menajeri Kenan Kaya birlikte tekrardan albüm çalışmalarına başlar ve 2005 yılında Best of Yasemin, 2006 yılında ise Öpüversin Seni albümlerini çıkarır. Ardından ise 2007 yılında Sevmiyorsan Kandırma, 2012 yılında Ankara Klasikleri, 2014 yılında Evlere Şenlik Eğlence ve 2015 yılında Nar Tanem albümlerini çıkarır.

 

Nagihan Karadere Gardırop Savaşları’na dahil oldu!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ