Akıllı Gündem

Android’in mucidi Andy Rubin’den yeni telefon

Android işletim sisteminin geliştiricisi Andy Rubin, Twitter hesabından yeni bir telefonunun ipucunu paylaştı. İşte Rubin’in paylaştığı yeni telefonun detayları.

Android’in mucidi Andy Rubin’den yeni telefon

Android’de rakip mi geliyor? Android’in mucidi olarak tanınan Andy Rubin’i yeni bir telefon geliştiriyor. Rubin’in geliştireceği yeni telefon Android’li telefonlara rakip olabilir mi bilemeyiz ancak, şimdiden çok ses getirdi. Rubin, üzerinde çalıştığı yeni telefonun ilk ipucunu Twitter hesabından paylaştı.
Rubin, Pazartesi günü tweet’lediği bir fotoğrafta, üzerinde çalıştığı telefonu kısmen gösterdi ve çok geçmeden cihazın satışta olacağını söyledi. Böyle bir telefonun geleceğinin ipuçlarını ilk olarak Ocak ayında Rubin, Esstential adlı yeni bir firma kurduğunda almıştık. Yeni telefonun üst seviye bir cihaz olacağı söyleniyor.
Ocak ayında ortaya çıkan bilgilere göre Essential’ın telefonu, “kenardan kenara” ekrana sahip olacak, yani çerçevesi olmayacak ve seramik arka yüzle gelecek. Şarj portundan donanım aksesuarları bağlamanız da mümkün olacak ve telefon, güçlü bir yapay zekadan faydalanacak.


Paylaşılan fotoğrafta tüm bu özellikleri doğrulamak mümkün olmasa da, ekranın ön yüzün neredeyse kenara kadar ulaştığını görüyoruz. Şimdiye kadarki bilgiler ve bu paylaşım, telefonun Google Pixel ve yarın tanıtılacak olan Samsung Galaxy S8’le aynı seviyede olacağının ipuçlarını veriyor.
Telefonun ekranına bakarak Android’le mi, yoksa Essential tarafından geliştirilen bir işletim sistemiyle mi çalıştığını söylemek zor. Önceki dedikodular, telefonun yıl ortalarında 649 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağını söylüyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ