Akıllı Gündem

Android’deki veriler iPhone’a nasıl taşınır, kopyalanır

Android’deki veriler iPhone’a nasıl taşınır, kopyalanır

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihazdan iPhone, iPad veya iPod touch‘a geçiş yaparken fotoğraflarınızı, mesajlarınızı, kişilerinizi ve daha birçok kişisel veriyi de iOS cihazınıza aktarmak mümkün. Bunun için Android cihazınıza indirebileceğiniz ‘iOS’e Taşı‘ uygulamasını kullanabilirsiniz.

iOS’e Taşı indir

Bu işlemin başarılı olabilmesi için Android 4.0 ve üzeri, iOS 9 ve üzeri işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, iPhone 5 ve üzeri, 4. nesil iPad ve üzeri, 2. nesil iPad mini ve üzeri, ve 6. nesil iPod touch cihazlarına sahip olmanız gerekiyor.

Taşıma işlemini yaparken Android cihazınızda kablosuz bağlantının açık olduğuna ve her iki cihazın da güç kaynağına takılı olduğundan emin olmalısınız.

  1. Yeni iOS cihazınızı ayarlarken ‘Uygulamalar ve Veriler‘ ekranından Android’deki verileri taşı seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
  2. Android cihazınızda iOS’e Taşı uygulamasını açın ve Sürdür‘e dokunun. Ekrana gelen yazıları dikkatlice okuduktan sonra ‘Kabul Ediyorum‘ seçeneğine dokunun. Hemen ardından ‘Kodunuzu Bulun‘ ekranının sağ üst köşesinde bulunan Sonraki seçeneğine dokunun.
  3. iOS aygıtınızda, Android’den Taşı ekranında Sürdür’e dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınızda internet bağlantınızın zayıf olduğuna ilişkin bir uyarı görüntülenirse bu uyarıyı yok sayabilirsiniz.
  4. Kodu Android aygıtınıza girin. Ardından Verileri Aktar ekranının görünmesini bekleyin.
  5. Android aygıtınızda aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve Sonraki seçeneğine dokunun. Ardından Android aygıtınızda işlemin tamamlandığı belirtilse bile, iOS aygıtınızda görüntülenen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da herhangi bir işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması biraz zaman alabilir.
  6. iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Bitti’ye dokunun. Ardından, iOS aygıtınızda Sürdür’e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek iOS aygıtınızı ayarlama işlemini tamamlayın.
  7. Tüm içeriklerin aktarıldığından emin olun. İçeriklerin bir kısmı aktarılmadıysa aktarılmayan içeriği elle aktarabilirsiniz.

Daha fazla ipucu için bakınız;

Mac işletim sisteminde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Mac işletim sisteminde klavye kısayolları

Mac işletim sisteminde donan uygulamayı kapanmaya zorlama

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ