Akıllı Gündem

Android’de kullanıcıların banka bilgilerini çalan virüs tespit edildi

Google Play’de yer alan Funny Videos 2017 isimli uygulamadan banka bilgilerini ele geçiren bir virüsün yayıldığı iddia ediliyor. İddiaya göre virüs, aralarında Türk bankalarınında olduğu 425 bankanın kullanıcılarını etkiliyor.

Android’de kullanıcıların banka bilgilerini çalan virüs tespit edildi

Google Play’de ortaya çıkan yeni bir virüs, milyonlarca kullanıcının banka bilgilerini tehlikeye soktu. Bu virüsün 425 banka uygulamasını etkilediği, hatta Türkiye’den de birçok bankanın bulunduğu iddia edildi.

Google Play’de yer alan eğlenceli videolar sunan Funny Videos 2017 isimli uygulamadan virüsün yayıldığı belirtiliyor. Uygulamayı kuran kullanıcılar normal bir şekilde videoları izleyebiliyor ancak videolar açıldığı anda devreye giren virüs akıllı telefonunuzda kurulu olan bankacılık uygulamalarını tespit ediyor ve bu uygulamalarda yer alan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına birer kod yerleştiriyor. Kullanıcı daha sonra banka uygulamasını açıp bilgilerini girdiğinde virüs bu bilgileri kopyalayarak internet üzerinden hacker’lara gönderiyor. Bu sayede virüs, bankaların mobil uygulamalarında anlık şifre için gönderdiği SMS’lere ulaşabiliyor.

Bu tür uygulamaları kurarken telefonunuzdan istediği izin ve denetimlere dikkat edin ve mutlaka virüs uygulaması kullanın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ