Akıllı Gündem

Android’de Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif etme

Android”in diğer işletim sistemlerine göre en güçlü yanlarından biri de Google Play haricindeki üçüncü şahıs uygulamaları yüklemenin daha kolay olmasıdır.

Android’de Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif etme

Herhangi bir jailbreak işlemi gerektirmeden, Android üzerinde sadece ufak bir ayarı değiştirerek üçüncü şahıs uygulamaların yüklenmesine izin verebilirsiniz.\r\n\r\nAyarlardaki seçeneklerin gerçek isimleri cihazlar arasında farklılık gösterebilir, ancak izleyeceğiniz yöntem her Android cihazda benzerdir. İlk olarak yapmanız gereken, telefonunuzun ”ayarlar” menüsüne girerek buradan ”güvenlik” ve daha sonra ”kilit ekranı ve güvenlik” seçeneklerini sırasıyla takip etmek.

 

Burada açılan menüde bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın yanında bulunan kutucuğu işaretleyip çıkan uyarıya da tamam deyip geçmeniz yeterli.

 

Bundan sonra, istediğiniz APK uygulamaları veya oyunları Android cihazınıza indirip keyfini sürebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burcak dedi ki:

    Merhaba,samsung galaxy tab 4 kullanıyorum fakat bilinmeyen kaynakları açamıyorum Dah doğrusu basilmiyor.Önceden tabletimi fabrika ayarlarına döndürmüştüm sanirim o yuzde bilinmeyen kaynaklar kapandı. Bunu bir çözümü varmıdır yoksa a tamir mi götürmeliyim.?

BİR YORUM YAZ