Akıllı Gündem

Android telefonlarda unutulan kilit kodu ve parolası nasıl açılır sıfırlanır

Androidli akıllı telefon ve tabletlerde ekran kilidi parolasını unutanlar için çözüm bulundu. Aşağıdaki yöntem ile unutulan kilit kodunu sıfırlayabilirsiniz. “Android telefon kilit kodunu unuttum” sorununun çözümü.

Android telefonlarda unutulan kilit kodu ve parolası nasıl açılır sıfırlanır

Androidli telefonunuzun veya tabletinizin kilit ekran parolasını unuttuysanız telaş yapmanıza gerek yok. Ekran kilidi parolasını sıfırlamanızı sağlayacak yeni bir yöntem bulundu.

Ekran parolasını sıfırlamak için Android Cihaz Yöneticisi aracını kullanabilirsiniz. Android Cihaz Yöneticisi aracı sayesinde kilit kodunu sıfırlamanın yanında, telefonunuzu harita üzerinde konumlandırmaya, zilini çaldırmaya, kilitlemeye ve tüm verileri silme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Android işletim sistemli Samsung, LG, Sony, Huawei, HTC, Motorola akıllı telefon ve tabletlerde Google hesap parolanızı hatırladığınız sürece bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Android Cihaz Yöneticisi’nde sıfırlama yöntemini aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Web tarayıcısı (Chrome, Firefox, Insternet Explorer, Safari) üzerinde Android Cihaz Yöneticisi’ni açın.
    Google hesabınız ile oturum açın

  • Kilit simgesine tıklayın, yeni bir parola girmeniz istenecek. PIN kodunuz veya parolanız, yeni girdiğiniz bu parola ile değiştirilecek. Kilit kodunu telefonunuz kapalıyken bile değiştirebilirsiniz.
  • Telefonunuzun kilidi açıldıktan sonra Ayarlar > Kilit ekranı ve Güvenlik > Ekran kilidi türü yolunu izleyin. Burada yeni parolanızı girmeniz gerekecek.
  • Bunun ardından istediğiniz kodu belirleyebilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ