Akıllı Gündem

Android telefonlarda klavye ayarları nasıl değiştirilir

Android Lollipop’ta klavye ayarları nasıl değiştirilir? Tabii ki bu ayarları bilen bir çok kullanıcı vardır, ancak biz Android telefonları henüz yeni keşfeden kullanıcılarımızın da olduğunu düşünerek bu ayarları anlatmak istedik.

Android telefonlarda klavye ayarları nasıl değiştirilir

Öncelikle Android‘li cihazınızda Google klavye kullandığınızı düşünürsek, bu klavyenin varsayılan ayarlarından hoşnut olmayabilirsiniz. Bu durum Google‘ın artık klavye ayarlarını değiştirmek için kullanıcılara izin verdiğinden bu yana sorun olmaktan çıktı.

Klavye ayarlarınızı değiştirmek için, öncelikle cihazınızda Ana menü’ye girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırarak ‘Dil ve giriş‘ seçeneğini bulup tıklıyoruz. Burada, Google klavyenin çeşitli kategorilere ayrılmış ayarlarını içeren bir alt menü ile karşılaşacaksınız. Örneğin; diller, tercihler, görünüm & düzen, öngörücü yazı ve otomatik düzeltme gibi.

Bu ayarlardan klavyede hangi ayarları değiştirmek istiyorsanız hepsinin seçeneğinden ulaşabilirsiniz. Mesela klavyenizi açık bir görünümden daha koyu bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte örnek olarak klavyenin iki farklı teması;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ