Akıllı Gündem

Android Oreo HTC U11, U Ultra ve HTC 10’a geliyor

Google’ın yeni işletim sistemi Android 8.0 Oreo’yu resmi olarak tanıtmasından sonra elini taşın altına koyan ilk şirket HTC oldu. Tayvanlı üretici, HTC U11, U Ultra ve HTC 10’un güncellemeyi alacağını ve diğer cihazların da yakında açıklanacağını duyurdu.

Android Oreo HTC U11, U Ultra ve HTC 10’a geliyor

Teknoloji devi Google, mobil işletim sisteminin son sürümü olan Android 8.0 Oreo’yu resmi olarak duyurdu. Bu duyurunun ardından Android kullanıcılarının akıllarına gelen ilk soru tabii ki cihazlarına güncellemenin gelip gelmeyeceği oldu. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge gibi geçen yılın amiral gemilerinin Android 8.0 güncellemesine sahip olabileceğini düşünmek çok da yanlış olmaz. Peki ya durum 2015 yılında çıkarılan modeller için aynı mı? İşte bunu bekleyip göreceğiz.

HTC güncelleme konusunda en hızlı davrananlardan biri oldu. Şirket, Twitter hesabı üzerinden HTC U11, HTC U Ultra, ve HTC 10 modellerinin Android 8.0 Oreo güncellemesini alacağını, detayların ve diğer cihazların çok yakında açıklanacağını duyurdu. Ancak, HTC U11’in 2017’nin amiral gemisi, U Ultra’nın bu yılın başında çıkarılan bir cihaz, ve HTC’nin 2016 amiral gemisi olduğunu düşündüğümüzde bu açıklamanın çok da sürpriz olmadığını görebiliriz.

Duyurunun sonunda diğer cihazların da yakında açıklanacağı ibaresi dikkat çekiyor. HTC’nin Android Oreo yelpazesinin ne kadar genişleteceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ