Akıllı Gündem

AMP URL’lerindeki usqp=mq331AQCCAE= nedir?

Son günlerde Google Analytics’te AMP linklerinin sonunda ortaya çıkan amp?usqp=mq331AQCCAE= kodu nedir? usqp=mq331AQCCAE= kodunun çözümü var mı?

AMP URL’lerindeki usqp=mq331AQCCAE= nedir?

AMP kullanan siteler, son günlerde Google Analytics ekranlarında ilginç bir kod ile karşılaştı. AMP URL’lerinin sonuna eklenen usqp=mq331AQCCAE= şeklindeki koda veya parametreye kimse anlam verebilmiş değil. Hemen hemen her sitede görülen bu kod, site sahiplerinde endişeye neden oldu. Çünkü spam gibi bir durum söz konusu olabilirdi. Konu hakkında yurtdışında da tartışmalar başladı. Çeşitli forumlarda gündeme gelen konu hakkında şu ana kadar net bir bilgi ortaya çıkmış değil. Ancak görünen o ki, kodun tüm AMP kullanan sitelerde görülmeye başlaması, Google tarafından yapılan bir uygulama olduğu hissi veriyor.

Google, AMP sayfaları üzerine yeni bir çalışma yürütüyor olabilir. Şu ana kadar konu hakkında Google tarafında da herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak şu an için endişe edecek bir durum olmadığı açık. En azından spam içerik girmediğinize inanıyorsanız. Tavsiyemiz hatayı gidermek için temanız, eklentiniz ve ayarlarınızla oynamamanızdan yana. Çünkü farklı WordPress AMP eklentilerinde usqp=mq331AQCCAE= kodu gözüküyor.

Konu hakkındaki deneyimlerinizi ve ulaşabildiğiniz bilgileri bu sayfadan paylaşarak diğer okuyucuları bilgilendirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ