Akıllı Gündem

Amazon Dash butonu ile hızlı pizza siparişi dönemi başladı

Pizza siparişi vermenin en hızlı yolu: Hacklenmiş Amazon Dash butonu

Amazon Dash butonu ile hızlı pizza siparişi dönemi başladı

Her geçen günle birlikte pizza siparişi vermek de kolaylaşıyor. Pizza siparişi için ilk başlarda pizzacıyı aramak zorundaydık. Şimdi internetten sipariş verebiliyoruz, akıllı telefon uygulamalarıyla da pizza söyleyebiliriz. Hatta 3D Printer ile kendimiz pizza yapabiliyoruz. Bu uzayıp giden listeye bir yenisi daha eklendi: Amazon Dash butonu. Buton normalde ev gereçleri sipariş etmek için kullanılıyor. Ancak hacklendikten sonra butona basıp pizza söyleyebilmek de mümkün.
Bebeğinin tuvalet zamanını takip etmek isteyen mühendis Ted Benson, Amazon Dash butonunu hacklemişti. Ondan ilham alan mühendis Brody Berson ise Dash butonu Domino’s’tan pizza söyleyebilmek için kullanıyor. API (Uygulama Programlama Arayüzü) sayesinde de pizzanın ücretini ödüyor. Belli bir pizzayı butona programladıktan sonra ise tek yaptığı şey 20-30 dakika olan pizzanın gelme süresinde koltuğuna oturup beklemek.
Dünyadaki bu hızlı gelişme ise her şeyden pizza siparişi verebildiğimiz zamana kadar durmayacak. Tahminen 2 yıl sonra kapımıza kadar bir pizzanın gelmesi için sadece “Pizzaaaa!” dememiz yeterli olacaktır. 5 yıl sonra köpekler pizza teslimatı için eğitilmiş olacaklar ve köşe başındaki bir köpeği okşadığınızda o size pizza getirecek. 10 yıl sonra mı ? Facebook ile bağlantılı çalışan insansız hava araçları kapımıza bir pizza bırakacak. Sizce de hayat çok güzel değil mi!

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ