Akıllı Gündem

Altın fiyatları ABD – Çin gerginlikleriyle yükseldi

Altın fiyatları ABD – Çin gerginlikleriyle yükseldi

Investing.com – Altın vadeli işlemleri Çarşamba günü ABD ve Çin arasındaki gerginliklerin etkisiyle değer kazandı.

New York Emtia Borsası’nda Comex bölümünde Haziran vadeli altın vadeli işlemleri 0,5% artışla 1.344,50 dolara yükseldi.

Çin ticaret bakanlığı Çarşamba günü, otomobil ve kimyasalı da içeren 50 milyar dolar kadar ABD malına karşılık olarak %25 tarife koyduğunu duyurdu ve yeni tarifelerin sonraki bir zamanda duyurulacağını söyledi.

Salı günü Trump yönetiminin Pekin’in fikri mülkiyet pratiklerini değiştirmeye zorlamak için bir girişimde bulunarak, Çin’in yıllık 50 milyar dolarlık ithalatı üzerine %25 tarife koymasının ardından bu duyuru geldi.

Yatırımcılar dikkatlerini, ABD dövizinin gidişatını belirleyebilecek olan Cuma günkü son ABD istihdam raporu ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın değerlendirmelerine çeviriyor.

Artan ücret büyümesine dair sinyaller, Fed’in faiz oranlarını daha hızlı bir tempoda artırması durumunun altını çizebilir.

Faiz oranlarının artmasına yönelik beklentiler, dövizi getiri arayan yatırımcılar için daha çekici hale getirerek doları destekleme eğilimindedir.

Diğer kıymetli maden ticaretinde, gümüş vadeli işlemleri 0,53% düşüşle 16,305 dolara geriledi. Platin 1,44% düşüşle 917,90 dolara geriledi. Paladyum 1,71% düşüşle 911,95 dolara gerilerken bakır fiyatları 2,14% düşüşle 2,998 dolara geriledi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ