Akıllı Gündem

Altan Erkekli: Sanat bütün kötülükleri aşacaktır

Usta oyuncu Altan Erkekli, Alanya Belediye Tiyatrosu’nun düzenlediği ‘Ustalarla Söyleşi’ programında yaptığı konuşmada, sanatın bütün kötülükleri aşacak güce sahip olduğunu söyledi

Altan Erkekli: Sanat bütün kötülükleri aşacaktır

Usta oyuncu Altan Erkekli, Alanya Belediye Tiyatrosu’nun düzenlediği ‘Ustalarla Söyleşi’ programında yaptığı konuşmada, sanatın bütün kötülükleri aşacak güce sahip olduğunu söyledi

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun düzenlediği ‘Ustalarla Söyleşi’ programının Mart ayı konuğu, tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının usta oyuncusu Altan Erkekli, Kültür Merkezi’nde hayranlarıyla buluştu.

Söyleşide sanatın birleştirici gücüne dikkat çeken Altan Erkekli, sanatın bütün kötülükleri aşacağını vurguladı. Bugün saat 16.00’da başlayan ve 2 saatten uzun süren söyleşi programında Altan Erkekli, tecrübelerini, tiyatro ve sinema oyunculuğu yaparken yaşadığı anılarını ve sanat hayatının ilginç yanlarını, inşaat mühendisi olmak isterken nasıl oyuncu olduğunu söyleşiye katılan vatandaşlarla paylaştı.

”HAYATIN İÇİNDE OLMAK ÇOK ÖNEMLİ” 

Tiyatro oyunculuğundan sonra beyaz perdedeki ilk tecrübesi Vizontele’yle ilgili anılarını da anlatan oyuncu, hayatın içinde olmanın insana kazandırdıklarını konuklarıyla paylaştı.

Bir dönem Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyeliği de yaptığını hatırlatan Altan Erkekli, Alanya Belediyesi Tiyatro Binası’nın önüne geldiğinde kendini Avrupa’daki bir sanat merkezinin önünde gibi hissettiğini söyleyerek Alanya Belediyesi’ni tebrik etti.

”TİYATRO TOPLUMU ŞİDDETTEN UZAKLAŞTIRIR”

Tiyatro sahnesinin sevgi sunan, toplumu şiddetten uzaklaştıran bir sanat alanı olduğunu vurgulayan Altan Erkekli, ”Alanya Belediyesi’nin sahneleri gibi bu ülkeye sahne kazandıran, insan odaklı çalışan belediyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Söyleşinin sonunda ayakta alkışlanan Altan Erkekli sevgi seline uğradı. Altan Erkekli‘ye, Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal tarafından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel adına plaket takdim edilirken, söyleşinin moderatörü Belediye Tiyatrosu oyuncusu Erman Doğan ‘Sevgi Taşı-Ostotek’, Çocuk Tiyatrosu Bölümü Sorumlusu Nilbanu Engindeniz ise Alanya İpek Kozasından yapılma pano hediye etti.

 

Bu içerik posta.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ