Akıllı Gündem

Almanya hükumetinden Tesla’ya otomatik pilot uyarısı

Almanya Hükümeti’ne göre Tesla’nın reklamlarında kullandığı “otomatik pilot” söylemi sürücüler tarafından yanlış anlaşılabilir.

Almanya hükumetinden Tesla’ya otomatik pilot uyarısı

Reuters‘in haberine göre, Almanya hükumeti Tesla‘yı reklamlarında kullandığı “otomatik pilot” kelimesinin sürücüler tarafından yanlış anlaşılabileceği ve bu söylemden vazgeçmesi gerektiği konusunda uyardı.

Alman Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Amerikan otomobil üreticisine Cuma günü gönderdiği bir mektupta, bu kelimenin “aldatıcı” nitelikte olduğunu, “yanlış anlamadan ve kullanıcıların yanlış beklentilere girmesinden kaçınmak için” bu söylemin reklamlarda kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi de daha önce Tesla kullanıcılarını bu özelliğin yardımcı bir alet olduğu ve araçlarının sürücülerin dikkati olmadan kendilerini tamamen idare edebilecek düzeyde olmadıkları konusunda uyarmıştı.

Reuters‘a konuşan bir Tesla yetkilisi de sürücülere dikkatlerinin her zaman gerekli olduğunu ve otomatik pilotun yalnızca normal sürüşlerle karşılaştırıldığında fazladan bir güvenlik katmanı olarak tasarlandığı konusunda tavsiyelerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ