Akıllı Gündem

Alman Vaillant Türkiye’de hedef büyüttü

Dünyanın önde gelen ısıtma ve soğutma sistemleri üreticisi Vaillant, Türkiye’deki iş hacmini dört yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyor.

Alman Vaillant Türkiye’de hedef büyüttü

Gelecek yıl Türkiye’de 25’inci yılını kutlayacak olan ısıtma ve soğutma sistemleri üreticisi Alman Vaillant Group, ülkemizdeki operasyonlarını büyütme kararı aldı. Bugün itibariyle pazarın yüzde 14’üne sahip olan Vaillant, her yıl yüzde 20 büyüme hedefiyle 2020’de Türkiye’de 2 milyon haneye hizmet vermeyi hedefliyor. Bugün itibariyle 1.4 milyon eve girdiklerini ve 20l6’yı 250 milyon TL’yi aşan bir ciroyla kapatacaklarını dile getiren Vaillant Group Türkiye CEO’su Axel Busch, dört yıl içinde iş hacimlerini ikiye katlayacaklarını kaydediyor.

Busch, zor bir dönemden geçen Türkiye’nin kendileri için çok değerli ve vazgeçmeyecekleri bir pazar olduğunun altını çiziyor. Şirket, büyüme planları kapsamında yenilenebilir enerji ürünlerinde ilk akla gelen marka olmak için enerji bayiliği konseptini de geliştirecek. Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, şu anda ülke genelinde 600 bayi ile hizmet verdiklerini belirterek, “Şu an 45 olan enerji danışmanı bayi sayımızı da bu yılın sonunda 6o’a, 2017 yılında ise 75’e çıkaracağız. Anadolu’da doğalgaz kullanılmaya başlayan kentlere hızlı giriş yapıyoruz, ilk etapta Zonguldak. Aydın ve Mardin var” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ