Akıllı Gündem

Alman kozmetik devi Sevil Kozmetik’e talip oldu

Türkiye’de 54 mağazası bulunan Sevil Kozmetik’e Alman kozmetik devi talip oldu. Para Dergisi’nin paylaştığı habere göre, Türkiye’den ayrılan Douglas geri dönmek için Sevil Kozmetik ile masaya oturmaya çalışıyormuş…

Alman kozmetik devi Sevil Kozmetik’e talip oldu

Kozmetik sektöründe Sevilla Ailesi‘nin yeri başkadır. Türkiye’de kozmetik toptancılığı onlarla başlar. 1976 yılında Yusuf Sevilla’nın babasının girişimleri ile toptancılık perakendeye dönüşmüş. Aile ilk Sevil Kozmetik mağazasını Nişantaşı’nda açmış. Markanın Türkiye’nin ilk kozmetik şirketlerinden olduğunu da belirtelim.

Serüven, bugün Türkiye genelindeki 54 mağaza ile devam ediyor. Sevil Kozmetik, kurulduğu günden bugüne dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik markalarını tüketicisiyle buluşturuyor. Yusuf Sevilla, yaz aylarında sıkıntıya düşen Tekin Acar Cosmetics‘in bazı mağazalarını satın almak için de masaya oturmuştu. Bu satın alma gerçekleşti mi öğrenemedik. Ancak kulağımıza müthiş bir kulis geldi. Sevil Kozmetik’e peş peşe talipler gelmeye başlamış. En ciddi talip ise 2016 Ağustos ayında Türkiye’den çıkma kararı alan Alman kozmetik devi Douglas’tan gelmiş. Douglas, Türkiye’den çıktığına pişman olmuş ve daha güçlü olarak dönebilmek için de sektörün en büyüğünü talip olmuş. Douglas tarafı satın alma konusunda çok ısrarcı imiş. Sevilla ise bu konuda bir türlü masaya oturmuyormuş. Sevil markasının kendileri için çok özel biri yeri olduğunu, bu nedenle satmayı düşünmediklerini ifade ediyorlarmış. Hatta yakın çalışma arkadaşlarını da bu konuda bilgilendirmişler. Sevilla, “Bu aralar çok taliplimiz var. Ama Sevil ile Sevilla Ailesi hiç ayrılmayacak. Taliplileri geri çeviriyorum” diyormuş. 2.6 milyar euro’nun üzerinde cirosuyla Avrupa’nın pazar lideri olan Douglas’ın 19 Avrupa ülkesinde bin 700 mağazası bulunuyor ve tüm pazarlarda zirveye oynuyor.

Kaynak: Para Dergisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ