Akıllı Gündem

Alibaba’nın elini güçlendirecek satın alma

Online perakende devi Alibaba, tüm Çin’e yemek teslimatı yapan uygulama Ele.me’yi satın alıyor

Alibaba’nın elini güçlendirecek satın alma

Online perakende devi Alibaba, tüm Çin’e yemek teslimatı yapan uygulama Ele.me’yi satın alıyor

Online alışveriş sektöründe Amazon’un en büyük rakibi Alibaba, internet üzerinden yemek siparişi verilebilen Ele.me’nin tamamını satın alıyor. Hâlihazırda Alibaba ve ödeme sistemi sağlayıcısı Ant Small, Ele.me’nin yüzde 43’üne sahip.

Anlaşmanın değeri henüz açıklanmasa da Bloomberg’e konuşan kaynakların verdiği bilgiye göre 9,5 milyar dolarlık değerlemeye sahip Ele.me için Alibaba, kendi payına düşeni nakit ödedi ve eskiden Baidu’ya ait olan tüm hisseleri aldı.

İsmi “Henüz acıkmadın mı?” anlamına gelen Ele.me, mobil uygulama üzerinden yemek siparişi hizmeti veriyor. Alibaba Group’un CEO’su Daniel Zhang, yaptığı açıklamada “En fazla kullanılan uygulamalardan online yemek siparişi, yerel hizmet sektörünün de en önemli bacağı. Bu durumun büyüklüğünü görüyoruz. O nedenle çok boyutlu teslimat ağı, ticari altyapımızın en kritik parçası olacak” dedi.

Ele.me ‘nin kurucusu Zhang Xuhao, şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olurken, Alibaba’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Wang Lei de Ele.me’de CEO olarak görev yapacak. 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ