Akıllı Gündem

Ali Koç, tan açıklama geldi

Fenerbahçe kaynamaya devam ediyor.

Ali Koç, tan açıklama geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Volkan Demirel’in kadro dışı kalmasını değerlendirdi ve kararın yönetim kurulu tarafından alındığını söyledi. Koç, “Camiamıza yeni katılmış bir teknik adamın Volkan Demirel gibi birini kadro dışı bırakmasına beni ikna edemezler. Ancak bu kararı yönetim kurulu kararı olarak aldıysak, belli nedenleri vardır. Bundan sonrası kaptanın duruş ve tavırlarına, hatta düşünüyorsa bir hata yaptığına, onun geri adım atmasına bağlıdır.” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Medipol Başakşehir maçı öncesi kulüp kanalına çıkarak son günlerde yaşananlarla ilgili açıklamalar yaptı. Kadro dışı kalan isimlerden Volkan Demirel’le ilgili çarpıcı ifadeler kullanan Ali Koç, “Kararı, yönetim kurulu olarak aldıysak, belli nedenleri vardır” diye konuştu.

Volkan Demirel için konuşan Ali Koç, “Volkan kaptanlık yapan, Fenerbahçeliliği tartışılmayacak efsane bir isimdir. Bu, işin taraftar gözüyle bakılan tarafı. Bir de Ali Koç tarafı var. Volkan Demirel, çok sevdiğim tanıdığım, nikah şahitliğini yaptığım, evine gittiğim tek futbolcudur. Şunu net bir şekilde ifade etmeleyim ki, camiamıza yeni katılmış bir teknik adamın Volkan Demirel gibi birini kadro dışı bırakmasına beni ikna edemezler. Ancak bu kararı yönetim kurulu kararı olarak aldıysak, belli nedenleri vardır.” dedi.

”ALEX İLE BENZER TARAFI YOK”
Volkan Demirel’in kadro dışı kararını mecburen aldıklarını kaydeden Koç, “İşin vefa tarafına bakmak istiyorum. Bu işi Alex’in ayrılışıyla ilgili benzer tarafı yoktur. Konuların nereye gideceği gelişmelerin nereye gideceği, bundan sonra kaptanın duruş ve tavırlarına, hatta düşünüyorsa bir hata yaptığına, onun geri adım atmasına bağlıdır. Benim bundan sonraki süreçte beklediğim, Fenerbahçeli Volkan Demirel’in hem kariyerini devam ettirmesi hem de kariyerini hak ettiği şekilde noktalamasıdır.” ifadelerini kullandı.

“ANLIK BİR KARAR DEĞİL”
Son hafta yaşananları değerlendiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Bunlar anlık alınan kararlar değildir, belirli plan program neticesinde alınmış kararlardır. Kimse yönlendirmelere, iddialara, basının gaz vermesine izin vermeden en olumlu şekilde hareket eder. Her zaman söylüyorum, vefanın ne demek olduğunu en çok ben bilirim, en büyük vefayı da Fenerbahçe hak eder.” açıklamalarını yaptı.

SALI GÜNÜ AÇIKLAMA YAPILACAK
Ali Koç son olarak, kadro dışı kalan oyuncularla ilgili salı günü geniş bir açıklama yapılacağını sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ