Akıllı Gündem

Ali Koç imza töreninde konuştu

Ali Koç imza töreninde konuştu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal’ın sözleşme töreninde iddialı konuştu. Ersun Yanal’ı öven Koç, devre arasında oyuncu transfer edeceklerini söyledi ve “Gözümüzü kararttık. Önümüzdeki yılı kurgulayarak şampiyonluğun temelini atacağız.” dedi.

Ali Koç sözlerine, Erzurumspor maçında tribünlerden düşerek hastaneye kaldırılan Soner Ergen isimli taraftara geçmiş olsun diyerek sözlerine başlarken, “Soner Ergen isimli taraftarımız tribünden düşerek hastanelik oldu. Bu maçtan önce oldu. Son aldığımız bilgilere göre dün sabaha kadar ameliyat getirdi. Ameliyatlar iyi geçti. İnşallah, Allah’ın izniyle sevdiklerine bu sıkıntılı durumdu atlatacak. Sağlığına kavuşacak gücü, kudreti gösterecektir. Ona, ailesine, arkadaşlarına geçmiş olsun diyorum.” dedi.

“Ersun hocamızın imza töreni için buradayız.” diyen koç, “Çok arzu ederdik ki dünkü maçı kazanıp daha iyi atmosferde burada olabilirdik. Hocamızın sesi kısık. Onu çok yormayacağız. Hiç arzu etmediğimiz, beklemediğimiz bir durumdayız. Sezon başında ’16. haftadaki senaryoyu tarif edin’ deseydik herhalde bu durumu tahmin edemezdik. Dünkü maçtaki gibi, belki 5-0, 6-0 kazanabileceğimiz bir maçı son dakikada berabere bitirdik. İçinde bulunduğumuz bu durumu, formsuzluk, dayanıksızlık, transferler vb futbol mantığıyla açıklamak imkansız. Erzurumspor maçı hayatın olağan akışına aykırı. Sezon başında bambaşka bir anlayışla, bugünün değil yarının tohumlarını ekmek düşüncesiyle göreve başladık. Futbol dışında pek çok yeniliği hayata geçirdik. Ne yazık ki top çizgiyi geçmediğinde ağzınızla kuş tutsanız, her şeyin önüne geçiyor. Geleceğin inşa etme açısından moral motivasyonumuzun önüne geçiyor. Biz büyük bir camiayız. Binlerce insan bu camiaya hizmet ediyor. Milyonlarca taraftarı var. 9 branşta rekabet ediyoruz. Eğitim kurumlarımız var. Fenerbahçe denilince akla bir çok şey geliyor. Bu camiaya hizmet eden herkes ağzıyla kuş tutsa, basketbolda her sene şampiyon olsak, voleybolda, diğer branşlarda. Futbolda başarı gelmediğinde diğer her şey göz ardı edilebiliyor. Bu camianın hak ettiği mutluluğu, sarf edilen çabaların karşılık bulması için futbolcuların başarılı olması gerekiyor. Futbolda istenilen sonuçlar gelmeyince bütün bu çabalar göz ardı ediliyor. ” diye konuştu.

Futbol takımındaki yapılanmayla ilgili konuşmalarına devam eden Koç şöyle devam etti,

“Bazı oyuncularımız gitti. Yeni transferler yaptık. Yeni bir hocamızı getirdik. Maçlar başladı. Hem Şampiyonlar Ligi hem de futbolda istediğimiz sonuçları alamadık. 10. haftada hoca değişikliğine gittik. Sayın Cocu’ya da hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yolların ayrılması durumundaki tutumu için bilhassa teşekkür ederim. Geçtiğimiz yıllarda hoca değişiklikleri başka şartlarda olurdu. Sayın Cocu’nun Türkiye’de kalmasının nedeni “Ocak ayına kadar Türkiye’de kalmak istiyorum. Sizin için uygun mu? dedi. Biz de evet dedik. Ayrılık şartlarını kağıda dökmemiştik. Hiç bir zaman 3 yıllık tazminatı söz konusu değildi. 1 yıllık tazminatı vardı ve ciddi bir indirim yaptı. İnanıyorum ki kendisi de bundan sonra büyük başarılara imza atacaktır. Burada aşı tutmadı. 10. haftadan sonra sayın Koeman’la devam ettik. Kısa vadede takımı bilen birisiyle yola devam etmenin en doğru karar olduğunu düşündük. Sayın Koeman’a da özellikle teşekkür ediyorum. Kendisi takımın liderliğini aldıktan sonra bilhassa ilk 3 maçta müthiş liderlik özellikleri gösterdi. Hiç bir zaman şikayet etmedi. Bir haftadan bir haftaya ne olacağını bilmeyen bir insan için bu zor bir durumdur. Profesyonelliği hiçbir zaman elinden bırakmadı. Hizmet etmek, başarılı olmak için uğraştı.”

“BU KADAR ACILI, SANCILI, SIKINTILI…”

5 yıldır şampiyon olamadıklarını vurgulayan ve “Sezona şampiyonluk sözüyle başlamadık. Önümüzdeki 4-5 senede 3-4 şampiyonluk alırsak iyi olur dedik.” diyen Ali Koç, “Ama içinde bulunduğumuz durumu da tahmin etmedik. Etmek de mümkün değildi. Bu sene tepe için mücadele edecek kadro kuracağımızı söyledik. Şampiyonluk vaat etmedik ama içinde bulunduğumuz durumu tahmin etmek mümkün değildi. İçinde bulunduğumuz durumun çok büyük mücadele gerektiğini biliyorduk; ama hiç bu kadar acılı, sancılı, sıkıntılı olacağını tahmin etmedik.” sözleriyle yaşadıkları hayal kırıklığını dile getirdi.

GÜNEŞ AÇMASI İÇİN HOCAMIZ BURADA
Yaşanan sıkıntılı süreçteki taraftarın tutumu için teşekkür eden Koç,

“Bu süreçteki duruşu ve takımı sahiplenmesi konusunda taraftarımız takdire şayan bir duruş sergiledi. Hava şartları ne olursa olsun statları dolduruyorlar. Onlara camia adına teşekkür ediyoruz. Mahcubuz üzgünüz. Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumu dışarıdaki havayla eş değer görebiliriz. Hava yağmurlu, ıslak, görüş mesafesi sınırlı. Yarın da güneş açacak. Güneş açması için Ersun Hocamız burada. Ersun hocamız, tribünlerin gelmesi için dua ettiği, istediği birisi ve o da burada. Hocamız en son şampiyonluğumuza, en erken şampiyonluğumuza en keyifli maçları seyretmemizi sağlayan hocamız. 2-3 gün evvel sorumluluğu kabul etti.

“GÖZÜMÜZÜ KARARTTIK”
Şampiyonsan zaten otomatikman sözleşme uzayacak dedik. Sözleşme sürecinde görüşmelerde hiçbir noktasında ne pazarlık edildi, ne menajer bulundu, avukat da kullanılmadı. Sözleşmeyi önüne koyduğumuzda temel bir kaç şey dışındaki konulara bakmadı. Kendisi ‘Fenerbahçe’de yarım kalmış bir işim var. En büyük hayalim 4. yıldızı takmak’ dedi. Transfer bile istemedi. Tabii ki Ocak ayında transfer yapacağız. Devre arasında yapacağımız nokta atışlarıyla önümüzdeki sezonun takımını kuracağız. Bu krizi fırsata çevireceğiz belki de gözümüzü karartıp önümüzdeki yılı kurgulayarak şampiyonluğun temelini atacağız.

Önümüzdeki sezonu belki de şimdiden kazanmış olacağız. Bu sezondaki hedef en iyi şekilde bitirmek, her şeyden önemlisi önümüzdeki yılı kurgulamak istiyoruz. Hocamıza net kağıda dökülmüş bir hedef vermedik. Ancak hocamızla konuştuk. 2. yarı 17 maç var, ilk 3’te olalım. O da bizi toplam nereye oturtursa oraya oturtsun. Yaşadıklarımızı düşündükçe hiç bir konuda net konuşmayalım. Hocamız kendi ekibinin bir kısmıyla geldi. Önümüzdeki 2 maçı atlattıktan sonra benden ve yönetimden bağımsız olarak kafasındakileri size söyleyecektir. “Evinize hoş geldiniz hocam, Allah yar ve yardımcınız olsun”” açıklamalarını yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ