Akıllı Gündem

Alev alan iPhone 7 Plus evi yakıyordu

Bir aylık iPhone 7 Plus alev aldı. Cihazının ısındığı farkeden kadın panikle iPhone 7 Plus’ı attı ama cihaz yanmaktan kurtulamadı.

Alev alan iPhone 7 Plus evi yakıyordu

Alev alan ve yanan iPhone vakalarına bir yenisi daha eklendi. Bu yıl sıkça karşılaştığımız iPhone’un alev alma olayı bu sefer Çin’de yaşandı. Çinli bir kadın, bir ay önce satın aldığı iPhone 7 Plus ile yatağa girdi. Chen isimli kadın uyuduğu sırada yastığının çok ısındığını fark etti ve uyandı. iPhone 7 Plus telefonundan dumanlar çıktığını görünce panikledi ve telefonunu fırlattı. Yere düşen iPhone alev almaya başladı ve yandı. Şans eseri olayda kimse yaralanmadı ancak kısa süreli bir yangın çıktı. Kadın küçük çaptaki alevleri ve yanan iPhone’unu söndürdü.

 

Kadın yaşadığı şokun ardından cihazını Apple Store götürdü ve yaşadıklarını anlattı. Yetkililer yanan cihazı incelediklerinde, iPhone 7 Plus’ın yandığını ve bataryasının bulunduğu yerde büyük bir alanın erimiş halde olduğunu gördüler. Apple tarafından yapılan açıklamada iPhone 7 Plus’ın kullanıcı hatasıyla mı yoksa gerçekten de üretimde yaşanan bir problem sebebiyle mi yandığının araştırılacağı ve ardından durum ortaya çıktığında yeni bir cihazın Chen’e iletilebileceği belirtildi.

Chen ise yaptığı açıklamada bir daha asla Apple’ın ürettiği bir akıllı telefonu kullanmayı düşünmediğini belirtti. Fakat Apple ürünlerinin yanmayacağının garantisini verebilirse, yeni bir iPhone alabileceğini de ekledi.

Sonuç olarak fotoğraflardan da Chen’in orijinal şarj aleti kullanıp kullanmadığının anlaşılamadığını ve bu yüzden gerçekten de kullanıcı hatası sonucunda yaşanmış bir durum olabileceğini de belirtmemiz gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ