Akıllı Gündem

Aldatmanın 5 nedeni!

Bir çok insana göre aldatma yanlış bir davranıştır. Peki ilişkilerde sıkça rastlanan aldatma neyden kaynaklanıyor?

Aldatmanın 5 nedeni!

Bir çok insana göre aldatma yanlış bir davranıştır. Peki ilişkilerde sıkça rastlanan aldatma neyden kaynaklanıyor?

İlişkilerdeki en büyük sorun aldatma olarak gösteriliyor. Peki aldatma ilişkilerde neden çok yaşanıyor?

Kendi hayatından duyulan tatminsizlik

Bu durum partnerin ile çözebileceğin bir mesele değil. Sadece kendini gözlemleyerek belirli sonuçlar çıkarabilirsin. İnsanlar kendilerini iyi hissetmek ya da hak ettiklerini düşündükleri değeri görebilmek için aldatma yolunu seçebiliyor.

Sıkılmak

Aldatma konusunda en sık görülen nedenlerden birisi de budur. Konu üzerine yapılan bir ankete göre erkeklerin %71′, ve kadınların ’49’u sıkıldıkları için aldattıklarını söylemiş. Aldatmak, onlar için tatil benzeri bir serüven ya da cinsel bir heyecan gibi bir şey konumuna denk geliyor.

Para

Amerika’da yapılan bir çalışmaya göre, hane içerisinde daha fazla para kazanan ve partneri maddi anlamda kendisine bağlı olan kişiler, aldatılmaya daha müsait oluyorlar. Bunun nedeni ise ilişkide “durumu eşitleme” gayreti olabilir. Erkeklerde ise bu eğilim kadınlara oranla daha fazla gözlemleniyor.

9 ile biten yaşlar…

Halihazırda ilişki içerisinde bulunan insanların oluşturduğu bir tanışma sitesinden toplanan verilerin incelendiği ve 2014 yılında Proceedings of the National Academy of Sciences’ta yayımlanan bir araştırmaya göre, siteye üye olan 25- 26 yaş arası erkeklerin %18’lik dilimini sonu 9 ile biten yaştakilerin oluşturduğu ortaya çıktı. Araştırmacılara göre 9’lu yaşlar, insanın hayatın anlamını sorguladığı dönüm noktalarına denk düşüyor. Belki de insanlar hayatın anlamını yasak ilişkilerde buluyorlar.

Karşılıklı tatminsizlik

Klişe ama gerçek. Tatminsizlik, partner ile sağlanan cinsel uyumun bozulduğunu ya da ilişkide mutsuz olunduğunu gösterebiliyor. İngiltere’de yapılan bir araştırma da, bu kopukluğun insanları aldatmaya ittiğini söylüyor. Çalışmaya göre, partnerlerini aldatan erkeklerin %72’si ve kadınların %62’si, mevcut ilişkilerinde mutlu olmadıklarını belirtiyor. Yine erkeklerin %74’ü ve kadınların %48’i cinsel anlamda partnerleriyle uyumlu olmadıklarını söylüyor.

 

Kaynak: gecce.com.tr

Bu içerik gecce.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ