Akıllı Gündem

Aksoy Holding pilde satın alma planlıyor

Aksoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, pil teknolojisi alanında araştırma yaptıklarını, bu alanda bir satın alma olabileceğini söyledi.

Aksoy Holding pilde satın alma planlıyor

Aksoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, pil teknolojisi alanında araştırma yaptıklarını, bu alanda bir satın alma olabileceğini söyledi.

Aksoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, pil teknolojisinde satın alma yapabileceklerini söyledi. 

Bloomberg HT’de Üst Düzey programına katılan Aksoy, “Depolamada ve özellikle pil teknolojisi konusunda ciddi araştırma yapıyoruz. Teknolojide pil ve hibrit çözümlerde satınalma olabilir.” dedi.

Aksoy, holdingin gelecek planlarına ilişkin şunları söyledi. 

Biz yenilenebilir enerjiye çok odaklandık, çok başarılı bir operasyonla jeotermal santralimizi 2018’in başında faaliyete geçirdik. Şimdi oradaki kapasiteyi 2-3 misline çıkarıyoruz ve bunu enerjinin diğer türevleriyle de birleştirip hibrit çözümlerle daha da randımanı artırmak istiyoruz. Depolamada ve özellikle pil teknolojisi konusunda ciddi araştırma yapıyoruz. Teknolojide pil ve hibrit çözümlerde satınalma olabilir.

Gayrimenkulde Bodrum’daki projemizde yüzde 30 seviyesinde bir satışımız var. Dünyanın en iddialı projelerinden birini yapıyoruz, proje bittikten sonra, projenin hakkını daha kolay alabileceği ve çok daha kolay satılabileceği kanaatindeyim.

Sermaye piyasaları finansman sağlamada mükemmel çözümdür; ben BIST başkanı ile de biraraya geldim ve birçok beyin jimnastiği yapıldığını gördüm. Türkiye’nin de bu anlamda alması gereken kararlar vardır. Bizim öncelikle cari açığımızı kapatmamız gerekir. Turizmde de sıkıntılı zamanlar geçirdik, başka ülkeler olsa bunu kolay kolay atlatamazdı, bu sene turizmde başarılı bir sene olacağını düşünüyorum.

Türkiye’nin yatırımcı dostu olabilmek yönünde daha atılması gereken muazzam adımlar var. Tabii ki özel sektör üzerindeki dış borç stoku da finansman maliyetlerini yükseltmekte, buralarda da mesafe almamız gerekir.

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ