Akıllı Gündem

Aksa Enerji, Yeni Bir Yatırımının Olmadığını Tekrarladı

Aksa Enerji, Yeni Bir Yatırımının Olmadığını Tekrarladı

Aksa Enerji, şirket veya bağlı ortaklıklarının herhangi bir ülkede KAP’ta duyurulmamış santral inşaatının veya kontrat şartları belirlenmiş imzalı bir anlaşmasının bulunmadığını tekrarladı.

Aksa Enerji’nin (AKSEN) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

Şirketimize iletilen sorulara istinaden Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurulmamış, halihazırda santrallerimizin bulunduğu veya görüşmelerin sürdüğü herhangi bir ülkede Aksa Enerji Üretim A.Ş.’nin ve/veya bağlı ortaklıklarının santral inşaatının veya kontrat şartları belirlenmiş imzalı bir anlaşmasının bulunmadığını bir kez daha belirtmek isteriz.

Santral kurmak ve üretilen enerjiyi al-yada-öde şeklinde garantili satmak amacıyla görüşmelerin devam ettiği ülkelerin içinde bulunduğu coğrafi ve ekonomik koşullar çok değişkenlik göstermekte, karşılıklı niyet anlaşması veya ön mutabakat yapılmış olsa bile nihai anlaşmaya ulaşılması uzun sürebilmekte veya anlaşma ile sonuçlanmayabilmektedir. Sayılan bu nedenlere ek olarak, hem paydaşlarımızın yanlış yönlendirilmesine engel olmak hem de ticari rekabet avantajımızı kaybetmemek amacıyla, Şirketimiz, bağlayıcı olmayan mutabakat zaptları imzalanmış olsa dahi, nihai anlaşma imzalanmadan potansiyel yatırımlar hakkında bir duyuru yapmamakta, olası anlaşmaların finansal beklentilerini bütçelememektedir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ