Akıllı Gündem

Aksa Doğalgaz 18 İlçeye Daha Doğal Gaz Arzı Sağladı

Aksa Doğalgaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 100 günlük eylem planı
kapsamında yer alan “10 Kasım 2018 tarihine kadar Türkiye genelinde 40 ilçeye
doğal gaz arzı sağlanması” projesi dahilinde, üç ay gibi kısa bir sürede
projenin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturan 18 ilçeye doğal gaz ulaştırdı.

Aksa Doğalgaz 18 İlçeye Daha Doğal Gaz Arzı Sağladı

Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şebekesine sahip olan Aksa Doğalgaz, faaliyet gösterdiği 27 ilin merkez dışında kalan genişleme ilçelerinde de yatırımlarını hızlandırarak, her geçen gün daha fazla vatandaşı doğa dostu, güvenli ve temiz enerji kaynağı doğal gazla buluşturuyor.

Aksa Doğalgaz, ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı kapsamında yer alan “10 Kasım 2018’e kadar Türkiye genelinde 40 ilçeye doğal gaz arzı sağlanması” hedefi kapsamında çalışmalarını tamamladı. Aksa Doğalgaz bu kapsamda, üç ay gibi kısa bir sürede lisans bölgesinde yer alan Van Muradiye’den Balıkesir Kepsut’a; Gümüşhane Şiran’dan Ağrı Doğubayazıt’a kadar çok geniş bir alanı kapsayan 18 ilçeye doğal gaz ulaştırıldı.

Yıl Sonuna Kadar 38 İlçe

100 Günlük Eylem Planı kapsamında 18 yeni ilçeyi doğal gaza kavuşturan Aksa Doğalgaz, yıl sonuna kadar ise toplamda 38 ilçeye doğal gaz arzı sağlayacak. Yıl sonuna kadar Balıkesir, Giresun, Manisa, Rize, Tokat ve Trabzon’da 20 yeni ilçeye daha doğal gaz arzı sağlanarak, toplamda bir yıl içinde sadece Aksa Doğalgaz’ın lisans bölgesinde yer alan 38 ilçe doğal gazla tanışmış olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ