Akıllı Gündem

Akkuş Gayrimenkul’e Lübnanlı ortak

Akkuş Gayrimenkul’ün Lübnanlı işadamı Ahmet Hatip ile ortaklığa gitti. Boss 4 Gayrimenkul adında yeni bir şirket kurarak yeni bir proje yapmaya karar vermişler. Alya Penta’ya komşu bir arazide Alya Grandis ismiyle rezidans yapacaklarmış.

Akkuş Gayrimenkul’e Lübnanlı ortak

Abdülkadir Akkuş, Akkuş Grup’un temellerini denim sektöründe faaliyet gösteren Akkuş Tekstil ile 1993 yılında atmıştı. Mardinli Akkuş Ailesi’nin, bugün Akkuş Tekstil, Akkuş Moda, Akkuş Gayrimenkul ve Regant Kimya isimli şirketleri bulunuyor.

Akkuş Tekstil’in hem Mardin’de hem de İstanbul’da yatırımları var. Denim sektöründe faaliyet gösteren grubun amiral gemisi Akkuş Tekstil üretiminin tamamını ihraç ediyor. Tekstil, gayrimenkul ve kimya sektöründe toplam 600 çalışanı bulunan Grup, 150 milyon TL olan cirosunu iki yıl içinde 250 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor.

Akkuş Grubu bugüne kadarki büyümesini denimde yapmış. Buradaki büyümesi devam ederken grubun son dönemlerde öne çıkan işi ise gayrimenkul. İstanbul Beylikdüzü’nde rezidans projeleri bulunan Akkuş Gayrimenkul’ün bu alandaki markası ise Alya Penta. İlk etabını geçen yıl tamamlayan firma, ikinci etaba halen devam ediyor. 2018 Ekim’de teslim edilecek ikinci etabın teslim süresini de öne çekerek Nisan 2018’e almışlar. Grubun gayrimenkul yatırımları yabancıların da ilgisini çekmiş. Lübnanlı işadamı Ahmet Hatip ile ortaklığa girmişler. Boss 4 Gayrimenkul adında yeni bir şirket kurarak yeni bir proje yapmaya karar vermişler. Alya Penta’ya komşu bir arazide Alya Grandis ismiyle rezidans yapacaklarmış. Bu arada Akkaş Gayrimenkul, Lübnanlı ortaklarından bağımsız olarak Beylikdüzü Kavaklı bölgesinde ayrı bir projenin hazırlığını da yürütüyormuş.

Kaynak: Para

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ