Akıllı Gündem

Akkök Holding’in dijitalleşme yolculuğu

Dijitalleşme ve Endüstri 4.0, Akkök Holding’in ajandasında çok güçlü bir yere sahip. Akkök Holding CEO’su Ahmet C. Dördüncü, grubun tüm şirketlerinin dijitalleşme seviyesini ölçmeye başladıklarını söylüyor.

Akkök Holding’in dijitalleşme yolculuğu

Endüstri 4.0’da nasıl daha etkili olabileceklerine baktıklarını belirten  Akkök Holding CEO’su Dördüncü, dijitalleşmedeki yol haritalarını anlattı. Dördüncü, bu yolculuğu şöyle anlatıyor:

ÖLÇÜMLE BAŞLADIK “ilk adım olarak şirketlerimizin dijitalleşme endekslerini ölçümledik. Şirketlerimizin dijital dönüşüm ve stratejik değer yaratacak dijitalleşme projelerini, 2017 hedeflerine almasını istedik. Ardından şirketlerimizde teknoloji şirketimiz Aktek’in de katkısıyla dijital dönüşüm bilincinin ve farkındalığının artırılması için ortak akıl toplantıları planladık.

BULUTLA VERİMLİLİK Artık hem özel hem genel bulut çözümleri hem de hibrid bulut teknolojileriyle destekli mobil teknolojileri mevcut süreçlerimize entegre ederek verimliliği artırmaya odaklandık. Bu kapsamda insan kaynakları uygulamalarında, entegre İK bulut çözümlerine yöneldik. Özellikle IK tarafında gündemimizde bulut Oracle HCM projesi var. Proje kapsamında toplamda 1 8 şirket için entegre insan kaynakları ve iş gücü yönetim sistemleri kurulacak.

ENERJİDE IOT Akkök Grup şirketlerimizde de hayata geçmiş güzel örnekler var. Aktek tarafından enerji dağıtım şirketimiz SEDAŞ’a Türkiye’de ilk defa katma değerli loT (M2M) uygulaması yapıldı. 20 bin adetten fazla sayacın okunması için Otomatik Sayaç Okuma Çözümü (OSOS ) üretildi. Sonrasında bu çözümün SCADA entegrasyonu gerçekleştirildi. Bu deneyimle iş ortaklığı bazında başka dağıtım şirketlerine de başarıyla aynı sistem uygulandı.

MÜŞTERİ DENEYİMİ Diğer grup şirketlerimizde ise Endüstri 4.0 uygulamalarımıza müşteri deneyimi boyutunu da kattık. Kalite güvence sistemlerimiz kapsamında ürettiğimiz katma değerli ürünlerimizi uçtan uca izlenebilir hale getiriyoruz. AVM’lerimizde de teknolojinin sağladığı en yenilikçi loT, mobil, veri analitiği çözümlerini müşterilerimiz ve paydaşlarımız için sektör öncüsü olarak yapacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ