Akıllı Gündem

Akıllı telefonları kilitleyen ve bağımlıları kurtaran uygulama

Akıllı telefonunuza bağımlı mısınız? Bu uygulama, telefonunuzun ekranını kilitleyerek ve gelen aramaları engelleyerek sizi bir süreliğine telefonunuzdan uzaklaştıracak.

Akıllı telefonları kilitleyen ve bağımlıları kurtaran uygulama

Bir uygulamayla telefon bağımlılığından kurtulmak artık elinizde. Bilim insanları, arkadaşlarınızla toplandığınızda ya da iş toplantılarında sürekli olarak akıllı telefonunuzla uğraşmanızı engelleyecek bir uygulama geliştirdi.
Lock’n Lol adındaki dijital detoks uygulaması, gelen arama, e-mail ve bildirimleri engelleyerek telefonunuzu kapatıyor.
Akıllı telefonlar günlük hayatımıza yerleştikçe birçok insan fazla kullanımdan dolayı akıllı telefonlara bağımlı olmaktan dolayı korktuklarından ve dikkat dağınıklığına sebep olduğundan bahsetmeye başladılar.
Kore’deki bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre telefonu kilitleyen bir uygulamayla insanları akıllı telefon bağımlılığından kurtarmak mümkün. Ayrıca akıllı telefonların fazla kullanımı kullanıcıların; mesajları, e-mailleri ya da sosyal dünyayla iletişimlerinin sağlayan diğer uygulamaları sürekli kontrol etmelerine sebep oluyor.
Örneğin arkadaşlarınızla bir akşam buluştuğunuzda telefonlarınızdan uzaklaşmak isterseniz bu uygulama ile sanal bir oda açıyorsunuz. Arkadaşlarınızın da telefonlarının kilitlenmesi için açtığınız sanal odanın ID’sini onlarla paylaşıp herkesin telefonunu kilitleyebilirsiniz. Telefon kilit modunda olduğunda bütün alarm ve bildirimler otomatik olarak sessize alınır. Kullanıcıların, telefon kilidini açmak için sizden bir onay almaları gerekmektedir. Acil bir durumda ise kullanıcılar 5 dakikalığına geçici olarak telefon kilitlerini açabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ