Akıllı Gündem

‘Akıllı Hissetmek’ kitabının yazarı Eyal Winter, BİLGİ’ye geliyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi, BİLGİ Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Remzi Sanver ve Rektör Vekili Ege Yazgan’ın ev sahipliğinde, davranışsal ekonomi ve oyun teorisi uzmanı Prof. Eyal Winter’ı ağırlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan ‘Akıllı Hissetmek’ kitabının tanıtımı, yazarın katılımıyla 2 Nisan Pazartesi günü saat 15.00’da santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Salonu’nda gerçekleşecek.

‘Akıllı Hissetmek’ kitabının yazarı Eyal Winter, BİLGİ’ye geliyor

Uluslararası Oyun Teorisi Derneği üyesi, davranışsal ekonomi ve oyun teorisi uzmanı Eyal Winter çevrildiği dillerde ilgi uyandıran kitabını tanıtmak ve okurlarıyla söyleşi yapmak üzere, BİLGİ’ye geliyor. Söyleşi, 2 Nisan Pazartesi günü Enerji Müzesi Seminer Salonu’nda gerçekleşecek.

Eyal Winter söyleşide, oyun teorisi gibi matematik disiplinine özgü bir alanı gündelik hayattan örneklerle basit bir dille anlattığı kitabı hakkında detaylı notlar paylaşacak. Toplam 6 dile çevrilen Akıllı Hissetmek, Türkçeye İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından kazandırıldı.

Winter Akıllı Hissetmek kitabında Nash Dengesi, Tutsak İkilemi, Bayes Teoremi, Stockholm Sendromu ve zorbaları sevmeye olan eğilim üzerine psikolojik açıklamalarda bulunurken; öfke, taahhüt, güven, cömertlik, aşk, cinsellik gibi duygu ve eylemleri konu ediniyor. İnsanların aşk için neden tutku dolu olduklarından, aşkta tek kişiye duyulan sadakatin nedenine kadar günlük hayattan birçok konu, Winter’ın kitabında karşımıza çıkıyor.

Tarih: 2 Nisan 2018, Pazartesi

Saat: 15.00-17.00

Yer: santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Seminer Salonu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ