Akıllı Gündem

Akaryakıt Sektör Çalıştayı için Hazırlıklar Tamamlanıyor

Akaryakıt Sektör Çalıştayı için Hazırlıklar Tamamlanıyor

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclis başkanı Ahmet Erdem başkanlığında akaryakıt sektörü sorunlarını istişare etmek üzere Ankara’da bir araya geldi.?
Sayaç uygulaması konusunun detaylı olarak ele alındığı toplantıda, torba kanunda % 2’den az pazar payına sahip LPG dağıtım şirketlerinin ulusal stok muafiyeti konusunda da bilgilendirmelerde bulunuldu. Meclis üyeleri konuyla ilgili saha çalışmaları hakkında güncel durumu aktardı.

Avrupa’da biodizelin standardının değişmesi konusunun da gündeme geldiği toplantıda, benzin ve motorinle ilgili de standart değişikliklerinin bulunduğu ve sektörün hazır bu sürece hazırlıklı olmasının önem arz ettiği üzerinde duruldu. Bahse konu standartların ilgili çevrelerce değerlendirilmesi doğrultusunda gerekli yönlendirmelerin yapılacağı bildirildi.

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi koordinasyonunda TOBB’da gerçekleştirilmesi planlanan Akaryakıt Sektör Çalıştayı’na ilişkin meclis üyelerine bilgilendirmede bulunuldu.

Yapılan atölye çalışmasıyla son haline getirilen çalışma gruplarının içeriği ve program bilgisi meclis üyeleriyle paylaşıldı. Hazırlıkların son aşamada olduğu belirtilerek sektörün ve kamunun katılımının önemli olduğu ifade edildi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ