Akıllı Gündem

Ak Parti’den oy tahmini

Ak Parti sözcüsü Mahir Ünal: Biz 2019’da yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranına ulaşacağımızı öngörüyoruz

Ak Parti’den oy tahmini

Ak Parti sözcüsü Mahir Ünal: Biz 2019’da yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranına ulaşacağımızı öngörüyoruz

Ak Parti, 2019 seçimleri için yüzde 60’ın üzerinde oy oranı bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhur İttifakı ile birlikte yüksek oy oranları göreceğiz” açıklamasıyla ilgili olarak Ak Parti sözcüsü Mahir Ünal, “Biz 2019’da yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranına ulaşacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Habertürk TV’de Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu’nun gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ünal, şu açıklamalarda bulundu:

“Biz AK Parti olarak 16 yıldan beri her zaman sayısal olanla değil, siyasal olanla ilgilendik. Sayısal olan siyasal olanın bir sonucudur. Bugün, öncelikli olarak 15 Temmuz’dan sonra biz bu ülkenin bulunduğu coğrafyada birliğinin beraberliğinin korunması, huzurunun devam etmesi için bir birlik ve beraberlik, bunun yanında da yerlilik ve millilik vurgusunu sıkça yapıyoruz. Biz; milllet, bayrak, vatan ve devlet… Bu dört esasla, herkesle kardeşiz. Kucaklayıcılık bu. 

1919’dan 2019’a yüz yıl. Biz çok kritik bir tarih olarak görüyoruz. Cumhur İttifakı ile birlikte yüksek oy oranları göreceğiz demesi, toplumda bunun karşılığını Cumhurbaşkanımız görüyor. Biz 2019’da yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranına ulaşacağımızı öngörüyoruz.

8 seçim kaybetmiş, elinde bugüne kadar kamuoyu araştırmaları ve veriler, genel siyaset, bütün bunlara baktığımızda ana muhalefet partisi ciddi anlamda kan kaybediyor. Ana muhalefetin ciddi kan kaybetmesinin yanı sıra söylemsizliği de hayalden ibaret kalıyor. “

Ayrıca Ünal, yerel seçimlere ilişkin olarak da açıklamada bulunarak, “Büyükşehir belediye başkan adaylarımız, daha epey bir zaman var. Şu anda herhangi bir aday çalışması yapmış değiliz.” dedi.

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ