Akıllı Gündem

AdwCleaner ile virüs ve anasayfa tarayıcı temizleme

AdwCleaner ile virüs silme nasıl yapılır? AdwCleaner ile sweet-page.com, portalsepeti.com gibi kötü amaçlı yazılımları kaldırma, AdwCleaner kullanma, tarayıcı temizleme, anasayfa kurtarma.

AdwCleaner ile virüs ve anasayfa tarayıcı temizleme

AdwCleaner, bilgisayarlara bulaşan Malware (Kötü amaçlı yazılım), Toolbar (Internet explorer, Chrome, Firefox gibi tarayılara kendini ekleyen araç çubuğu) gibi zararlıları ve tarayıcı gaspçılarını temizlemek için kullanılan ücretsiz bir yazılımdır. Kullanıcılar tarafından tam puan alan AdwCleaner ile Malware, Toolbar, Browser Hijacker zararlı yazılımlarını kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer sizinde bilgisayarınıza portalsepeti.com, Sweet-page.com, homepage.com, tarayıcı gaspçısı uygulamalar bulaştıysa AdwCleaner kullanarak temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemine başlamadan önce AdwCleaner yazılımını buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz. AdwCleaner yazılımını indirdiyseniz bilgisayarınızda çalışan tüm programları kapatarak aşağıda resimli olarak anlatılan adımları takip edebilirsiniz. ‘Tara’ butonuna basarak AdwCleaner Scan üzerinde temizleme işlemine başlıyoruz

 

AdwCleaner Scan tarayıcı zararlılarını aramaya başladı

Burada dikkat etmeniz gereken nokta program klasörü eğer ilk kırmızı okun gösterdiği ‘Servisler’ sekmesinde ise sizin diğer kırmızı okların gösterdiği Klasörler, Dosyalar, Registry sekmelerine tıklayarak sileceğimiz nesneleri belirliyoruz. ( Tümünü seçebilirsiniz )

‘Temizle’ butonuna basarak zararlıların temizlemesine başlıyoruz.

Açık kalan programlarımızı kapatıp ‘Tamam’ butonuna basıyoruz

Uyarı ve bilgilendirme penceresine ‘Tamam’ diyerek geçiyoruz

AdwCleaner Scan bilgisayarınızı Restart etmenizi istiyor ‘Tamam’ diyoruz

Bilgisayarınız açıldı ve AdwCleaner Scan temizleme raporu geldi. Tebrikler işlemi başardınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ